poniedziałek, 30 maja 2022 09:48

Czy dziecko może spać bez poduszki?

Autor kal
Czy dziecko może spać bez poduszki?

Co o oznacza, że sen jest zdrowy? Efektywny wypoczynek, pozwalający zregenerować ciało i umysł można nazwać zdrowym snem. W przypadku dzieci jest on szczególnie ważny. Już od pierwszych dni życia zajmuje ważne miejsce wśród czynników, wpływających na zdrowy rozwój niemowlęcia. W kolejnych etapach rozwoju gwarantuje odpowiednią jakość wypoczynku oraz dbałość o prawidłowy rozwój postawy. Na jakość snu bez wątpienia wpływa rodzaj materaca oraz pościeli, wybranej dla dziecka. Czy w tym zestawie powinna znaleźć się poduszka?

Zdrowy sen dziecka - czy jest w nim miejsce na poduszkę?

Niemowlęta oraz małe dzieci powinny spać bez poduszki. Przyzwyczajanie dziecka do snu poza łonem matki nie wymaga zastosowania poduszki, która w zestawieniu dziecięcych akcesoriów kusi wieloma kształtami i rodzajami. Do łóżeczka można wsadzić poduszkę rogal, klin lub płaską poduszkę, dołączaną do zestawu wraz z kołderką. Skup się na doborze najlepszego materaca do łóżeczka, gdzie materace w Nowym Sączu to szeroki wybór produktów czołowych producentów, takich jak Hilding. Poduszkę pozostaw na czas, gdy dziecko będzie starsze.

Sen bez poduszki u małych dzieci

Sen bez poduszki u najmłodszych pozytywie wpływa na rozwój postawy oraz nie powoduje zniekształceń główki dziecka. Brak poduszki w łóżeczku wyraźnie wpływa również na zmniejszenie ryzyka wystąpienia zespołu nagłej śmierci łóżeczkowej. Minimalizacja przedmiotów, które mogłyby utrudnić oddychanie dziecku, nie potrafiącego jeszcze poradzić sobie z ruchomością oraz zakłóceniami w czasie snu to wzrost jego bezpieczeństwa. Sen bez poduszki to dla najmłodszych najbardziej naturalna pozycja. W łonie matki dziecko nie miało okazji wtulać główki w miękką poduszkę, więc z pewnością nie straci walorów komfortu, które doceni za kilka lat. Sprawdź, czy sen bez poduszki jest rzeczywiście zdrowy na https://sleepinghouse.pl/artykul/czy-spanie-na-plasko-jest-zdrowe. Najmłodsi bez poduszki będą mogli bez skrępowania przyjąć wygodną pozycję, przypominającą czas płodowy. Starsze niemowlęta i dzieci będą miały okazję przyzwyczaić się do prawidłowej pozycji podczas snu.

Jaka poduszkę wybrać dla starszych dzieci?

Dla najmłodszych dzieci nie należy wybierać poduszki. Dla starszych dzieci oraz młodzieży warto natomiast wybrać poduszkę płaską lub anatomiczną, doskonale dopasowującą się do kształtu głowy dziecka. Przy wyborze poduszki dla dziecka należy kierować się jakością produktu. Ważne, aby poduszka posiadała certyfikat jakości Oeko Tex Standard 100. Jest on gwarancją zastosowania materiałów bezpiecznych dla zdrowia. Zwróć uwagę, z czego wykonane są poduszki dla dzieci. Materiały oraz pokrowiec koniecznie muszą wyróżniać się właściwościami antyalergicznymi, możliwością wyprania w warunkach domowych oraz oddychalnością podczas snu. Świadomy wybór, jaką poduszkę wybrać możesz zweryfikować na: https://sleepinghouse.pl/artykul/poduszka-do-spania-jaka-wybrac. Należy go potraktować jako ważne wyzwanie, dzięki któremu jakość i komfort snu dziecka będą wystarczające. Doceń najwyższej jakości produkty uznanych marek, które wraz z efektownym designem produktów mogą pochwalić się trwałością, odpornością na zużycie oraz wyjątkowymi właściwościami. Przykładem takiej marki jest Hilding, firma, która posiada centrum testowania produktów dla jeszcze większego komfortu snu oraz zdrowia, idącego w parze z efektywnym, nocnym wypoczynkiem.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje