środa, 31 maja 2023 08:27

Czy komora hiperbaryczna pomaga na stawy?

Autor Artykuł sponsorowany
Czy komora hiperbaryczna pomaga na stawy?

Komora hiperbaryczna to bezpieczna i nieinwazyjna forma terapii, wspomagająca kurację wielu dolegliwości i schorzeń. Metoda ta wykorzystuje lecznicze właściwości stuprocentowego tlenu, pod zwiększonym ciśnieniem atmosferycznym. Jedną z przypadłości, na które wykazuje pozytywne działanie, jest reumatyzm. Na czym polega jej działanie w tym przypadku? Wyjaśniamy.

Jak objawia się reumatyzm?

Reumatyzm jest potoczną nazwą dla grupy chorób, cechujących się przewlekłymi stanami zapalnymi w obrębie tkanki łącznej. Pomimo, iż pod pojęciem tym kryje się wiele przypadłości, ich objawy są do siebie niezwykle podobne, a w wielu przypadkach nawet się pokrywają. Mowa tu o takich dolegliwościach, jak:

·         Obrzęki stawów,
·         Bóle stawów,
·         Występowanie porannej sztywności stawów.

Dodatkowo tego typu choroby, nierzadko znacząco obniżają sprawność ruchową, a nawet mogą powodować uszkodzenia i zaburzenia w funkcji narządów wewnętrznych. Zbyt późne wykrycie reumatyzmu i nienależyte jego leczenie może być fatalne w skutkach i prowadzić do trwałej niesprawności.

Jak tlenoterapia hiperbaryczna pomaga na stawy?

Tlenoterapia hiperbaryczna stanowi jeden ze sposobów, na walkę z uciążliwymi dolegliwościami w obrębie stawów. Zostało bowiem naukowo potwierdzone, że przyspiesza ona powrót do zdrowia. Hiperbaria tlenowa HBOT to doskonałe uzupełnienie tradycyjnych form leczenia. Dzięki jej unikatowym właściwościom, możliwa jest poprawa samopoczucia pacjenta oraz znaczące spowolnienie rozwoju dolegliwości reumatycznych. Do efektów tlenoterapii można zaliczyć:

·         Zmniejszenie stanów zapalnych i dolegliwości bólowych,
·         Dotlenienie komórek organizmu i w konsekwencji przyspieszenie regeneracji          tkanek,
·         Wzmocnienie działania leków,
·         Poprawa ogólnej jakości życia,
·         Zwiększenie sprawności.

Liczne zalety tlenoterapii hiperbarycznej sprawiają, że coraz więcej lekarzy zaleca swoim pacjentom jej stosowanie. We wnętrzu komory panują bowiem specyficzne warunki środowiskowe, w tym przede wszystkim odpowiednio wysokie ciśnienie, pozwalające zniwelować fizjologiczne bariery tlenu w przenikaniu do komórek. To natomiast umożliwia dostarczenie im znacznie większych ilości tlenu, pomagając tym samym w leczeniu rozmaitych schorzeń, w tym właśnie reumatyzmu. Więcej na temat dobroczynnego wpływu komory hiperbarycznej na stawy można przeczytać tu: https://oxomedica.pl/co-leczy-komora-hiperbaryczna/hiperbaryczna-tlenoterapia-przy-reumatyzmie, do czego zachęcamy.

Gdzie można skorzystać z tlenoterapii hiperbarycznej?

Istnieje wiele centrów medycznych oraz gabinetów odnowy biologicznej, w których dostępna jest komora hiperbaryczna. Poznań to jedno z miast, na terenie którego swoją działalność prowadzą liczne gabinety tlenoterapii, w tym Oxomedica. Placówka dysponuje medyczną komorą hiperbaryczną o potwierdzonej skuteczności. Jej oferta dostępne jest tu: https://oxomedica.pl/ i niewątpliwie warto się z nią zapoznać. Z usług Oxomedica mogą skorzystać zarówno osoby borykające się z rozmaitymi schorzeniami, jak i pacjenci, którzy chcą poprawić swoje ogólne samopoczucie i kompleksowo zatroszczyć się o swoje zdrowie.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje

Rozrywka