środa, 20 stycznia 2021 11:56

Czy można nadać paczkę bez wychodzenia z domu? Przekonaj się, jakie to proste!

Autor Artykuł sponsorowany
Czy można nadać paczkę bez wychodzenia z domu? Przekonaj się, jakie to proste!

Jeszcze kilka lat temu usługa nadawania paczki bez zanoszenia jej do punktu wysyłki kierowana była wyłącznie dla firm. Obecnie każdy może skorzystać z takiej możliwości. Jak wysłać paczkę bez wychodzenia z domu?

Zamów kuriera przez Internet

Do wysłania przesyłki wystarczy dostęp do Internetu. Zamiast sprawdzać oferty różnych firm kurierskich i tracić czas, warto skorzystać z portalu wysylajtaniej.pl. Obsługuje on przesyłki krajowe oraz międzynarodowe i współpracuje z różnymi firmami kurierskimi. Bez zbędnych formalności pomoże znaleźć najtańszą opcję. Nie wiąże się to z wyższą ceną przesyłki. Nie ma także konieczności rejestracji na stronie ani zawierania umowy z firmą kurierską. Wystarczy wypełnić formularz dotyczący parametrów przesyłki, a system automatycznie wyświetli najlepsze cenowo oferty przewoźników. Dzięki bogatej bazie portal jest w stanie uzyskać korzystne dla swoich klientów ceny.

Kurier zgłosi się po odbiór przesyłki w ustalonym terminie i dostarczy ją na miejsce. Nie ma konieczności drukowania listu przewozowego, co dla wielu osób może być problematyczne – nie każdy posiada w domu drukarkę.

Jak zamówić kuriera na portalu?

Wystarczy pięć kroków, by nadać paczkę. Pierwszym z nich jest przygotowanie towaru do wysyłki. Najlepiej zapakować zawartość w prostokątny karton, a następnie zmierzyć go i zważyć. Po wejściu na stronę portalu należy wybrać opcję: nadaj paczkę. Wyświetli się wówczas formularz, w którym określa się rodzaj przesyłki – czy jest to koperta, paczka standardowa, niestandardowa, paleta...

Kolejnym krokiem jest uzupełnienie parametrów przesyłki, takich jak: długość, szerokość, wysokość, kształt i waga. Bez podania tych danych wysyłka jest niemożliwa.

Następnie przechodzi się do uzupełnienia danych nadawcy i odbiorcy. Na dole strony wyświetlają się ceny przesyłki u różnych przewoźników. Wybiera się jednego z nich, zaznacza termin odbioru, podaje informacje dodatkowe i przechodzi do płatności on-line. Platforma oferuje także możliwość wysyłki za pobraniem.

Można skorzystać z usługi nadania paczki bez drukowania listu przewozowego lub też otrzymać go na adres e-mail i wydrukować samodzielnie. Kurier dotrze do domu w wyznaczonym czasie w ciągu 24 godzin.

Bezpieczna i szybka przesyłka

Nadanie paczki zajmuje tylko kilka minut i jest bardzo proste. Chociaż nie podpisuje się umowy z firmą kurierską, nie ma powodów do obaw o bezpieczeństwo przesyłki – portal uwzględnia bowiem w cenie jej ubezpieczenie. Należy jednak mieć na uwadze, że nie zwalnia to klienta z obowiązku prawidłowego zapakowania paczki – tak, by nie uległa ona uszkodzeniu w transporcie. Warto także pamiętać o tym, że wymiary i kształt paczki mają wpływ na koszt jej wysyłki – standardowe będą tańsze. Na platformie można nadać kopertę, paczkę, a nawet paletę.

Każdy nadawca ma możliwość śledzenia swojej przesyłki. Można więc w każdej chwili sprawdzić, gdzie się ona aktualnie znajduje.

Towar zostanie nadany w terminie odpowiadającym klientowi i dostarczony w krótkim czasie do odbiorcy.

Nadanie paczki bez wychodzenia z domu jest niezwykle łatwe i szybkie. Pozwala uniknąć tłumów na poczcie, dźwigania ciężkiej przesyłki i stania w kolejce. I – co równie ważne – może być tańsze od tradycyjnego sposobu wysyłki.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje