czwartek, 26 maja 2022 13:34

Czy pompy ciepła są warte inwestycji? Sprawdzamy

Autor Artykuł sponsorowany
Czy pompy ciepła są warte inwestycji? Sprawdzamy

Pompy ciepła służą do ogrzewania domu oraz wody użytkowej. Stanowią ekologiczną alternatywę dla tradycyjnych źródeł ogrzewania, takich jak piece gazowe czy na węgiel. Czy pompa ciepła jest oszczędnym sposobem na ogrzewanie domu i wody? Tego dowiesz się w naszym artykule!

Jak wybrać odpowiednie ogrzewanie domu i wody?

W obecnych czasach, wybór metody ogrzewania domu nie jest taki prosty. Zwłaszcza biorąc pod uwagę szeroką gamę dostępnych rozwiązań. Przy wyborze optymalnej metody warto uwzględnić nie tylko początkowe koszty danego rozwiązania, ale również możliwe do uzyskania oszczędności. Poszczególne rodzaje ogrzewania mogą znacznie różnić się od siebie efektywnością.

Jak w stosunku do innych metod wypada pompa ciepła? Biorąc pod uwagę koszty startowe, nie należy ona do najtańszych dostępnych rozwiązań, jednakże zwrot tej inwestycji następuje w stosunkowo krótkim czasie. Energia w głównej mierze pobierana jest z otoczenia – powietrza, wody oraz gruntu- co finalnie przekłada się na dużą oszczędność. W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów grzewczych, pompa ciepła jest wyjątkowo ekonomicznym rozwiązaniem gwarantującym niskie rachunki za ogrzewanie całego domu oraz wody użytkowej. W stosunku do konwencjonalnych metod, pompa ciepła pozwala zaoszczędzić nawet 75% energii. Przyjmuje się, że zwrot kosztów inwestycji następuje już po około 5-7 latach.

Pompa ciepła - przyszłościowa inwestycja dla domu

Alternatywne, przyjazne środowisku źródła energii, takie jak pompa ciepła, stanowią przyszłościowy trend, który warto naśladować. Konwencjonalne metody ogrzewania z roku na rok stają się coraz bardziej kosztowne, podczas gdy energia pobierana z powietrza czy z gruntu nigdy nie podrożeje!

Korzystanie z pompy ciepła jest najbardziej opłacalne, kiedy jest ona połączona z instalacją fotowoltaiczną. Oba rozwiązania wspólnie tworzą wysoce efektywny i oszczędny system dostarczający darmową energię elektryczną oraz ciepło dla całego gospodarstwa domowego.

Osoby rozważające montaż pompy ciepła z pewnością zainteresują się informacją, że program „Czyste Powietrze” oferuje dofinansowanie w kwocie 13 500 zł na zakup oraz montaż pompy ciepła. Warto starać się o uzyskanie dotacji, która pomniejszy koszty inwestycji i jeszcze bardziej zwiększy jej opłacalność.

Ekonomiczne pompy ciepła dla domu

Pompa ciepła jest urządzeniem, które powinno sprawnie funkcjonować przez wiele lat. Aby rzeczywiście tak się stało, należy wybierać rozwiązania oferowane przez sprawdzone firmy, posiadające zaufanie licznych klientów oraz odpowiednie doświadczenie w swej branży. Wysokiej jakości pompy ciepła Kraków oferuje ceniona na rynku i dobrze znana w Małopolsce firma House Solutions. Specjalizuje się w nowoczesnych rozwiązaniach z zakresu OZE skierowanych do osób, które mają na uwadze ekologię, a jednocześnie pragną obniżyć domowe rachunki za energię, ogrzewanie i wodę. House Solutions to zaufany partner w dziedzinie pomp ciepła oraz fotowoltaiki dla osób prywatnych, jak i dla firm oraz sektora rolniczego.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje