wtorek, 26 lipca 2022 11:25

Czy pozycjonowanie strony jest drogie?

Autor Artykuł sponsorowany
Czy pozycjonowanie strony jest drogie?

Pozycjonowanie to proces, z którym należy się zaprzyjaźnić, planując szybki rozwój naszej marki online i wzrost zainteresowania naszymi produktami czy usługami. Jednym z najczęstszych pytań, które padają ze strony osób dopiero rozpoczynających przygodę z pozycjonowaniem, jest cena takiej usługi. Jak wyglądają koszty samodzielnego pozycjonowania i outsourcingu tej usługi?

Co składa się na cenę pozycjonowania?

Zanim będziemy oceniać, czy cena pozycjonowania jest wysoka, czy niska, warto wziąć pod uwagę wszystkie czynniki, które w istocie wpływają na ogólną cenę usługi. Ta, jak wiadomo może różnić się w zależności od zakresu pozycjonowania oferowanego przez firmę.

To właśnie szczegółowa wycena usługi pozycjonowania strony czy procesów SEO powinna być naszym drogowskazem wskazującym nam, czy jest to inwestycja warta swej ceny, czy nie. W ramach takiej umowy agencja najczęściej zobowiązuje się do zrealizowania audytu SEO, wsparcia w projektowaniu słów kluczowych, tworzeniu treści, tworzeniu efektywnego portfolio linków i wielu innych elementów składających się na pozycjonowanie. Tak kompleksowa usługa, najczęściej realizowana przez kilka miesięcy siłą rzeczy musi mieć swoją cenę. Dlatego też warto uważać na wszelkie oferty, które obiecują nam top 3 w rankingach Google za ułamek faktycznej ceny pozycjonowania.

Jakie są ceny usługi pozycjonowania?

Ile kosztuje pozycjonowanie stron? Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Ostateczna całe usługi jako całości zależy nie tylko od zakresu realizowanych przez firmę czy agencję SEO czynności, co poziomu rozbudowania i skomplikowania naszej strony internetowej, bieżącego stanu SEO oraz branży, w jakiej działamy.

Jednym z istotnych elementów pozycjonowania jest monitoring konkurencji, dlatego też tak istotne jest, by zatrudnić agencję doświadczoną w pracy z firmami znajdującymi się w naszym segmencie. A zatem do rzeczy - pozycjonowanie najczęściej wyceniane w ramach miesięcznego abonamentu może kosztować nas od 50 złotych do nawet 11 tysięcy złotych miesięcznie. Ogromna różnica w stawkach wynika zarówno z naszej specyfiki, jak i specyfiki agencji. Jeszcze raz jednak pragniemy powtórzyć, by szczególnie przyglądać się firmom oferującym niemożliwie niskie stawki za pozycjonowanie. Taka oferta, w zderzeniu z innymi, znacznie wyższymi powinna wzbudzić naszą podejrzliwość, nie tylko co do jakości pozycjonowania, co również do etycznego aspektu działań firmy.

Dlaczego warto zainwestować w pozycjonowanie strony internetowej?

Pozycjonowanie to niezwykle dynamiczna dziedzina, w której tak istotne jest orientowanie się w najnowszych trendach. Jeśli przedsiębiorca stara się samodzielnie wynieść własną witrynę na szczyt rankingów wyszukiwania Google, musi mieć świadomość, że jest to plan ambitny, który z pewnością przypłaci czasem i energią.

Czy warto więc decydować się na samodzielną pracę nad optymalizacją witryny? Tylko, jeżeli nie ucierpi na tym żaden inny aspekt naszego biznesu. Jeśli czujemy, że pozycjonowanie to dziedzina odległa naszemu sercu, warto zainwestować - nawet te kilkaset lub kilka tysięcy złotych miesięcznie, by zapewnić sobie specjalistyczną, aktualną wiedzę ekspertów, najnowocześniejsze oprogramowanie, za pośrednictwem którego nasza strona będzie zwiększała popularność i całą opiekę agencji, która zrobi wszystko, by nasz sklep internetowy odniósł sukces.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje