wtorek, 22 grudnia 2020 14:42

Czy w Tokio zawody olimpijskie odbędą się w 2021?

Autor Artykuł sponsorowany
Czy w Tokio zawody olimpijskie odbędą się w 2021?

Japończycy bardzo chcą zorganizować zawody na swoich ziemiach – to w końcu wielki zaszczyt, ponieważ ostatnie igrzyska olimpijskie były organizowane w Tokio w 1964 roku. Co ciekawe, powtórka miała się odbyć już w tym roku, chociaż z powodu koronawirusa niestety tak się nie stało. Czy jednak zawody w Tokio odbędą się w 2021 roku?

Przełożenie igrzysk z 2020

Naturalnie pierwszą kwestią – o jakiej trzeba sobie powiedzieć, jest to, że same zawody w Tokio miały odbyć się w roku 2020 – ale z powodu obecności pandemii koronawirusa, wszystko zostało odwołane, bądź też przełożone. Co ciekawe, Japończycy to tacy rezolutni ludzie, że mimo iż zawody odbędą się w przyszłym roku – to nazwa ,,TOKYO 2020” nadal została utrzymana – czy Japończycy zaginają czasoprzestrzeń? Otóż my się oceny tego po prostu nie podejmiemy. Zdaniem

Rzecznika IO w Tokio przedstawiciele są zdeterminowani, aby wszystko odbyło się zgodnie z planem.

Kontrowersje

Naturalnie pierwszą kwestią, o jakiej trzeba sobie powiedzieć, jest to, czy w ogóle społeczeństwo Japonii zostanie zaszczepione w takim stopniu, aby móc ogłosić koniec pandemii. Kolejną kwestią jest to, czy w ogóle podróż samolotami (przypominamy – Japonia jest wyspą) będzie na tyle bezpieczny, że reprezentacje z krajów całego świata będą mogły bezpiecznie wylecieć, bez obawy na ryzyko zarażenia koronawirusem. Kolejną kwestią jest naturalnie to, że czy w ogóle państwa partycypujące zgodzą się na to, aby zaraz po świeżo co wygaszonej pandemii (o ile oczywiście pandemia wygaśnie do lata) aby przyjechać. Następnie mamy jeszcze problemy ze sponsorami – ponieważ większość zagranicznych mediów – powołując się na własne źródła poinformowały, że organizatorzy igrzysk olimpijskich z jakiegoś powodu nie przedłużyli umów ze sponsorami – co konsekwentnie sprawia, że wygasną one z końcem tego roku.

Czy zawody się odbędą?

Cóż, tak naprawdę jest to na tyle wielka niewiadoma, że tak naprawdę ciężko jest tu cokolwiek ustalić – co ciekawe, sytuacja jest na tyle popularna wśród międzynarodowej społeczności, że legalni bukmacherzy zaproponowali nawet zakłady na to, czy takowe zawody się odbędą, czy też nie. Wracając jednak do tematu – wszyscy czekamy na to, aż szczepionki zostaną rozprowadzone przez modernę oraz pfitzera – w stanach zjednoczonych szczepienia już ruszyły, tak samo jak w Wielkiej Brytanii – co do Europy – czekamy jeszcze na decyzję samodzielnego organu zatwierdzającego szczepionki, jednakże nacisk na nich jest ogromny. Polska ma w planach zaszczepić około 60% populacji do początku lata roku 2021.

Co na to Japonia?

Japończycy zadeklarowali się, że wyszczepią całe swoje społeczeństwo (niektórzy twierdzą, że nawet kilkukrotnie) – tylko po to, aby zawody się odbyły. Naturalnie nie dementujemy tego, czy na pewno potrafią to zrobić, ponieważ jeszcze trzeba trochę zaczekać na wiadomości z kraju kwitnącej wiśni, czy szczepienia się u nich rozpoczęły, czy jeszcze czekają na dostawy szczepionek.

Sport

Sport - najnowsze informacje