wtorek, 21 czerwca 2022 10:06

Czy warto inwestować w okna 3 szybowe?

Autor Artykuł sponsorowany
Czy warto inwestować w okna 3 szybowe?

Niezależnie od tego, czy budujemy dom, czy przygotowujemy się do gruntownego remontu w naszym mieszkaniu, wybór okien jest jedną z kluczowych kwestii. Dziś posiadamy spore pole do popisu, dlatego warto dobrze przygotować się do zakupu tak, aby był on dla nas opłacalny i nie stał się źródłem problemów. Już od pewnego czasu rosnącą popularnością cieszą się okna trzyszybowe. Czy rzeczywiście są godne uwagi? Co je wyróżnia?

Okna 3 szybowe - charakterystyka

Jak sama nazwa wskazuje, tego rodzaju okna są wykonane z trzech tafli szkła, między którymi znajdują się dwie komory, które wypełniono gazem szlachetnym - argonem lub kryptonem. O spójność konstrukcji dba rama stworzona z PCV, a całość jest niezwykle szczelna. Ciekawym zabiegiem jest również zastosowanie powłok ciepłochronnych, które odgrywają istotną rolę w zapewnieniu wysokiego poziomu izolacyjności. To produkty, które pod względem estetycznym w niczym nie odbiegają od swoich standardowych odpowiedników, przewyższają je za to liczbą korzyści, które zapewniają swoim właścicielom. Nie tylko więc z łatwością dopasujemy je do wystroju, ale zauważymy sporą różnicę w wysokości rachunków. Są dostępne w takich kolorach jak między innymi:

  • biały,
  • brązowy,
  • antracytowy.

Oraz w wielu rozmiarach, co ułatwi wybranie konkretnego modelu do danego pokoju. Okna 3 szybowe z PCV posiadają o około 30% niższy współczynnik przenikania ciepła. W rezultacie poszczególne pomieszczenia nagrzewają się szybciej, a optymalna temperatura utrzymuje się w nich dłużej. To dowód na to, że można połączyć funkcjonalność i doskonały wygląd!

Okna 3 szybowe - zalety

Kolejnym, niekwestionowanym atutem jest większa wytrzymałość. Trzy tafle dużo lepiej znoszą potencjalnie niebezpieczne czynniki atmosferyczne, takie jak intensywne opady deszczu, gradu, czy bardzo niskie temperatury. Ograniczają też ilość promieni słonecznych dostających się do środka, co ma duże znaczenie szczególnie podczas letnich, upalnych dni. Takie okna będą doskonałą inwestycją w przypadku każdego, kto ceni sobie ciszę i spokój, gdyż skutecznie izolują od różnego rodzaju hałasów dochodzących z otoczenia. Bardzo dobrze sprawdzą się zwłaszcza w nieruchomościach zlokalizowanych w pobliżu dróg o dużym natężeniu ruchu. To rozwiązanie, które wymaga wydania większej sumy, jednak będą to rozsądnie spożytkowane pieniądze, które pozwolą nam generować spore oszczędności wynikające ze zmniejszonych kosztów ogrzewania. Nasze lokum stanie się również bardziej przyjazne środowisku.

Technologia - najnowsze informacje