piątek, 30 kwietnia 2021 09:42

Czy warto kupić mikser planetarny? Kiedy się zdecydować?

Autor Artykuł sponsorowany
Czy warto kupić mikser planetarny? Kiedy się zdecydować?

Komfort i wygoda przygotowania potraw w kuchni to jedna z nadrzędnych wartości zarówno w dużych lokalach gastronomicznych, jak i w domowych warunkach. Dlatego jeśli potrzebujesz pomocy w ubijaniu, miksowaniu, ugniataniu lub wyrabianiu, warto zdecydować się na mikser planetarny.

Możliwości mikserów planetarnych

Nie da się ukryć, że największym plusem tych urządzeń jest duża, pojemna misa. Miksery planetarne stworzone na użytek gastronomii mogą posiadać pojemność nawet 80 litrów! Dla osób i firm o mniejszych potrzebach dostępne są jednak miksery z misą siedmio-, dziesięcio-, dwudziesto- czy trzydziestolitrową. Warto zwrócić uwagę również na moc oraz obroty, zanim zdecydujesz się na zakup konkretnego urządzenia. Dzięki temu możesz indywidualnie dobrać urządzenie skrojone na miarę i dostosowane do twoich wymagań.

Każde urządzenie posiada regulacje prędkości obrotów oraz wymienne końcówki, które służą do różnych czynności. Trzepaczka umożliwia między innymi błyskawiczne ubicie piany czy produkcje sosów, mieszarka, jak sama nazwa wskazuje, pozwoli dokładnie i szybko wymieszać wszystkie produkty. Z kolei hak służący do zagniatania ciasta w zaledwie kilka chwil pomoże ci wyrobić każdy rodzaj ciasta o odpowiedniej konsystencji, a elastyczne mieszadło pozbędzie się resztek składników ze ścianek misy.

Kiedy zdecydować się na mikser planetarny? Zalety urządzenia

Mikser planetarny to inwestycja dla tych, którzy często potrzebują pomocy przy wyrabianiu ciasta, ubijaniu, ugniataniu czy miksowaniu składników. To urządzenie wielofunkcyjne, które wykonuje swoją pracę znacznie dokładniej i szybciej niż tradycyjny mikser. Ponadto nie wymaga to użycia siły i ręcznego manewrowania maszyną, ponieważ mikser planetarny posiada stojak, dzięki czemu jest całkowicie samodzielny. Oszczędza to nie tylko twoją energię, ale również pozwala na wykonanie innych czynności w kuchni bezpośrednio po wrzuceniu składników do misy i uruchomieniu miksera.

Dzięki dużej ilości funkcji, mikser planetarny może zastąpić inne urządzenia, znajdujące się w kuchni. To pomoże ci oszczędzić miejsca w szafkach oraz na blatach, pozbywając się kilku sprzętów na rzecz jednego, profesjonalnego robota.

Co więcej, dzięki dobrze dopasowanej osłonce nie musisz martwić się, że podczas mieszania zawartość misy wyląduje poza nią. Miksery planetarne posiadają odpowiednie zabezpieczenie przed chlapaniem, jednocześnie pozwalając na stałe dodawanie składników w trakcie mieszania.

Gotowanie - najnowsze informacje