poniedziałek, 21 września 2020 06:41

Czym jest kampania RTB?

Autor Głos 24
Czym jest kampania RTB?

W Polsce kampanie RTB cieszą się coraz większym zainteresowaniem, ale w dalszym ciągu wiele osób nie ma zielonego pojęcia na czym one polegają. W niniejszym artykule znajdą Państwo odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Czym jest RTB?

RTB (ang. Real Time Bidding) to dość nietypowy model zakupu wybranych odsłon reklamowych w czasie rzeczywistym. W przypadku kampanii RTB każda odsłona ma tak naprawdę swoją indywidualną wartość. Największym atutem jest oczywiście to, że agencja SEM jest w stanie dokładnie sprecyzować grupy docelowe, przez co kampania reklamowa dociera do określonych odbiorców.

Nie tylko retargeting

Kampania programmatic znacząco zwiększa skuteczność retargetingu, ale co najważniejsze nie ogranicza się jedynie do niego. RTB w dzisiejszych czasach daje naprawdę olbrzymie możliwości zwłaszcza, jak korzysta się z danych zewnętrznych. Aby zwiększyć swój zasięg i dotrzeć ze swoją ofertą do nowych użytkowników warto nawiązać współpracę z doświadczoną agencją SEM, które specjalizuje się w prowadzeniu kampanii reklamowych.

Idealne uzupełnienie kampanii reklamowych

W Polsce reklama Google Ads cieszy się największym zainteresowaniem, a kampanie RTB mogą okazać się idealnym jej uzupełnieniem. W chwili obecnej jest to najprostszy sposób na poszerzenie reklamy o serwisy internetowe, które nie są w sieci reklamowej GDN. Jeszcze kilka lat temu większość firm traktowała kampanie RTB jako dodatek. W dzisiejszych czasach sytuacja nieco się zmieniła i coraz więcej przedsiębiorców ceni sobie możliwość dotarcia do dokładnie sprecyzowanej grupy docelowej.

Dlaczego warto?

Kampania RTB oferuje praktycznie nieograniczony zasięg reklamy. Ze swoją ofertą można dotrzeć nie tylko do klientów krajowych, ale również zagranicznych. Dzięki kampanii RTB można uzyskać dostęp do powierzchni premium, które są łakomym kąskiem nie tylko dla największych marek. Model RTB zapewnia również wysoką efektywność realizacji budżetu reklamy. Dzięki specjalizowanemu przekazowi reklamy, możemy szybko dotrzeć do określonej grupy klientów. Kampania linków sponsorowanych w czasie rzeczywistym, to doskonałe narzędzie także dla tych firm, które chcą budować krótko i długoterminowe relacje ze swoimi klientami. RTB bazuje na nowoczesnych platformach technologicznych, które skierowane są do reklamodawców i profesjonalnych domów mediowych.

Finanse i Gospodarka

Finanse i Gospodarka - najnowsze informacje