czwartek, 26 marca 2020 12:18

Czym kierować się przy zakupie łóżeczka dla dziecka? Najważniejsze aspekty wyboru

Autor Artykuł sponsorowany
Czym kierować się przy zakupie łóżeczka dla dziecka? Najważniejsze aspekty wyboru

Rozwój dziecka jest w dużym stopniu zależny od spokojnego i zdrowego snu, dlatego od samego początku trzeba zadbać o odpowiednie łóżeczko. Powinno być dostosowane do wieku dziecka, a przy tym zapewnić mu komfort oraz poczucie bezpieczeństwa. Meble są produkowane z różnych materiałów, ale rekomendowany wybór stanowi łóżeczko drewniane. Dlaczego drewno jest polecanym materiałem? Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Łóżeczko z drewna – jakie ma zalety?

Drewno jest surowcem, który trudno zastąpić i od niepamiętnych czasów wykorzystuje się je do budowy domów i ich urządzania. Drewniane meble nie tracą na popularności. Wspaniale się prezentują, a na dodatek są zgodne z panującym trendem ekologicznym. Przede wszystkim w drewnie nie znajdują się żadne środki chemiczne ze względu na jego naturalne pochodzenie. Obecnie w wielu przedmiotach codziennego użytku można odnotować obecność substancji chemicznych o mniejszym lub większym działaniu toksycznym, dlatego warto otaczać się przedmiotami z surowców pochodzenie naturalnego. Wręcz niezbędne jest drewniane łóżeczko dziecięce, ponieważ maluchy dotykają wszystkiego i nawet kilkulatki lubią lizać i gryźć różne przedmioty, a szczebelki w łóżeczku świetnie się do tego nadają. Drewno ma również tę zaletę, że jest doskonałe dla alergików. Wybierając łóżeczko dla dziecka z drewna sosnowego, minimalizujemy ryzyko wystąpienia objawów uczulenia. Jest polecane alergikom z powodu właściwości antystatycznych. Na powierzchni drewna sosnowego kurz nie zbiera się szybko, co oznacza, że alergizujące roztocza nie mają odpowiednich warunków do rozwoju.

Łóżeczko z szufladą – funkcjonalne rozwiązanie

Do wyboru są łóżeczka klasyczne, które nie mają dodatkowego wyposażenia, ale warto rozejrzeć się za opcjami o zwiększonej funkcjonalności. Gdy w domu mamy niemowlę, przydatnym rozwiązaniem będzie łóżeczko z przewijakiem, ale w przypadku starszych maluchów dobrym pomysłem będzie łóżeczko dziecięce z szufladą, które można znaleźć na stronie www.pinio.com.pl. Przyda się, aby schować w niej pościel, ubranka używane na przykład w domu lub zabawki, ponieważ dzieci lubią je mieć blisko siebie. Pokój starszych dzieci powinien być wyposażony już nie tylko w komodę, ale również w szafę, jednak dodatkowych szuflad nigdy dość, a taka szuflada połączona z łóżkiem nie zabiera dodatkowego miejsca.

Wybór koloru łóżeczka

Dzieci potrzebują w swoim pokoju przyjaznych kolorów, które wprowadzają harmonię i wywołują dobry nastrój. Wybierając łóżeczko dziecięce białe, warto skompletować pozostałe meble w tym samy kolorze. Wnętrze można ożywić, powoli wprowadzając mocniejsze barwy, ale dla małych dzieci najlepsze są kolory stonowane, dlatego biel i wszelkie pastele są mile widziane. Poza tym biel jest neutralna i można ją łączyć z każdym kolorem. Mocne barwy powinny stanowić jedynie dodatek, a nie rzucać się w oczy.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje