poniedziałek, 13 maja 2024 08:49

Czyny nieobyczajne, chuligańskie oraz ogródki bez zezwolenia... W jedną noc odnotowali 188 wykroczeń

Autor Mirosław Haładyj
Czyny nieobyczajne, chuligańskie oraz ogródki bez zezwolenia... W jedną noc odnotowali 188 wykroczeń

W nocy z piątku na sobotę (z 10 na 11 maja) w centrum Krakowa strażnicy miejscy odnotowali 188 wykroczeń. -Nałożono 121 mandatów karnych, przygotowano 3 wnioski o ukaranie do sądu, pouczono 64 osoby - relacjonują strażnicy.

Podczas nocnego patrolu strażnicy interweniowali w sprawie osób: zakłócających spokój i porządek publiczny, dopuszczających się czynów o charakterze chuligańskim i nieobyczajnym, spożywających napoje alkoholowe w miejscach zabronionych, zaśmiecających i zanieczyszczających miejsca dostępne dla publiczności, żebrzących i zaczepiających przechodniów.

Jak donoszą mundurowi, kontroli podlegało także "przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z urządzeń transportu osobistego, urządzeń wspomagających ruch oraz poruszania się meleksów w strefie ograniczonego ruchu".

-Kontrola funkcjonowania ogródków kawiarnianych na Kazimierzu wykazała kilka nieprawidłowości: jeden ogródek ustawiony bez zezwolenia /nałożono mandat karny/, dwa usytuowane poza miejscami wyznaczonymi, kolejny nie pozostawiający półtora metra chodnika dla pieszych oraz jeden ogródek czynny po godzinie pierwszej w nocy. W związku z nieprawidłowościami strażnicy sporządzili dokumentację celem dalszego postępowania oraz przekazania informacji do Zarządu Dróg Miasta Krakowa

-relacjonują funkcjonariusze.

Inf. i foto: SM

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka