czwartek, 25 lipca 2019 13:59

Dąbrowa T.: Wakacyjna przygoda w Ogrodzieńcu

Autor Marzena Gitler
Dąbrowa T.: Wakacyjna przygoda w Ogrodzieńcu

Wycieczka do Ogrodzieńca z grą terenową to sierpniowa propozycja dla dzieci z Dąbrowy Tarnowskiej i okolic. Jakie atrakcje ich czekaja i jak zapisać się na wycieczkę?

”W ruinach zamku szukamy źródeł siły” – to tytuł zadania z dziedziny profilaktyki realizowanego przez Stowarzyszenie Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego we współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową w Dąbrowie Tarnowskiej i Dąbrowskim Domem Kultury.

W ramach zadania 22 sierpnia odbędzie się autokarowa wycieczka krajoznawcza dla dzieci w wieku 10-14 lat z gminy Dąbrowa Tarnowska do Ogrodzieńca. W programie zaplanowano zwiedzanie ruin jednego z największych zamków na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej (na Szlaku Orlich Gniazd) i poznanie 3 wybranych atrakcji oferowanych na podzamczu (Park Rozrywki, Park Miniatur i Park Doświadczeń) oraz wspólny obiad.

Następnego dnia, po powrocie z wycieczki animatorzy z Ośrodka Spotkania Kultur i wolontariusze ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego przeprowadzą dla uczestników wycieczki grę terenową, wykorzystującą wiedzę i umiejętności nabyte przez dzieci poprzedniego dnia, w oparciu o zasoby OSK.

Nabór do zadania będzie prowadzony w biurze Spółdzielni Mieszkaniowej od dnia 5 sierpnia, w I kolejności będą zapisywane dzieci, które nie brały udziału w wycieczce do Pacanowa w 2018 r. ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (40). Szczegóły dotyczące zasad udziału i zgłoszenia chętnych w sekretariacie SM (tel. 14-655-92-11).

Zadanie otrzymało dofinansowanie ze środków gminy Dąbrowa Tarnowska w ramach otwartego konkursu zadań publicznych w wys.3000 zł. Wycieczka jest finansowana z grantu profilaktycznego i ze środków dąbrowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

mat. prasowe, foto: By Jakub Hałun - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=33548354

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje