środa, 23 października 2019 14:02

Dąbrowa Tarnowska: Ewa Wachowicz w DDK

Autor Marzena Gitler
Dąbrowa Tarnowska: Ewa Wachowicz w DDK

W ramach zadania „Spotkania z kulturą bliską i daleką” (3.edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego) 16 października w siedzibie Dąbrowskiego Domu Kultury odbyło się spotkanie z Ewą Wachowicz – producentką, dziennikarką i prezenterką telewizyjną, jurorką programu Top Chef, Miss Polonia 1992.

Oprócz działalności telewizyjnej i producenckiej Ewa Wachowicz jest także autorką książek: "Słodki świat Ewy Wachowicz", "Ewa Gotuje", "Zapiski kulinarne na każdą porę roku", "Sałatki", "Ciasta", "Obiady".

W pierwszej części kilka pytań dotyczących doświadczeń Miss Polonia, III Wicemiss Świata i Miss World University, sekretarza premiera rządu polskiego Waldemara Pawlaka oraz ulubionych potraw zadał prowadzący spotkanie gospodarz domu kultury, dyrektor Paweł Chojnowski. W drugiej części zadawali pytania uczestnicy spotkania, licznie przybyli do sali kinowej. Nie zabrakło trudnych, drażliwych kwestii (zmiana malatury słynnej kawiarni „U Zalipianek” w Krakowie prowadzonej obecnie przez Ewę Wachowicz) i egzotycznych ciekawostek ze świata (kulinarne tradycje Dalekiego Wschodu, sekrety gabinetu premiera RP), hity kuchni regionalnej Powiśla („rzodkie zimioki” ze Smęgorzowa, „zolipksie pierogi” z Zalipia). Część trzecia stała pod znakiem kulinariów (poczęstunek z dużym smakiem przygotowany przez „Per Tutti. Restaurację Włoską” w Dąbrowie Tarnowskiej pod nadzorem szefa Tomasza Skrzelowskiego, była znakomitym tłem do podpisywania książek przez Ewę Wachowicz, robienia z nią zdjęć i dawania autografów. Długo w galerii DDK trwały jeszcze kuluarowe rozmowy z bardzo otwartą dla wielbicieli i sympatyczną bohaterką wieczoru.

Organizatorami projektu „Spotkania z kulturą bliską i daleką” są burmistrzowie trzech gmin: Marta Herduś (Żabno), Zbigniew Mączka (Radłów), Krzysztof Kaczmarski (Dąbrowa Tarnowska). Projekt realizowany jest w 3 gminach subregionu tarnowskiego przez: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Radłowie, Dąbrowski Dom Kultury, Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminne Centrum Kultury w Żabnie.

inf. i foto: DDK

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje