poniedziałek, 20 stycznia 2020 15:29

Dąbrowa Tarnowska: Cztery godziny śpiewali kolędy. Kto zdobył nagrody?

Autor Marzena Gitler
Dąbrowa Tarnowska: Cztery godziny śpiewali kolędy. Kto zdobył nagrody?

Modlitewny maraton - tak można podsumować czterogodzinny finał VII Międzygminnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który 19 stycznia odbył się w Dabrowskim Domu Kultury. Swój talent wokalny i muzyczny zaprezantowało w nim ponad 200 finalistów z dwóch gmin: Dąbrowy Tarnowskiej i Radgoszczy.

Wydarzenie zorganizowały Urząd Gminy w Radgoszczy oraz gospodarz „Sokoła”. Nad przebiegiem rywalizacji czuwała komisja w składzie: Łukasz Chmiel (Przewodniczący), Katarzyna Reczek, Mirela Kiełbasa i Jarosław Streb.

Wyniki finału Festiwalu Kolęd w poszczególnych kategoriach:

Przedszkola – soliści

I miejsce ex aequo – Kamila Cierpik (Przedszkole w Luszowicach) i Milena Zawiłowicz (Przedszkole w Radgoszczy)

II miejsce – Oliwia Gawęda (Przedszkole nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)

III miejsce – Fabian Wąż (Przedszkole w Radgoszczy),

Przedszkola – zespoły

I miejsce – „BIEDRONECZKI” (Przedszkole nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)

II miejsce – Zespół wokalny (Przedszkole w Luszowicach

III miejsce – „TEATRAŁKI” (Przedszkole w Radgoszczy),

Szkoły podstawowe – klasy I-II

soliści:I miejsce – Magdalena Mol (SP nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej)

II miejsce – Zofia Ciećko (SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)

III miejsce ex aequo – Martyna Cudak (SP w Zarzeczu Dużym) i Karolina Gumułka (SP w Luszowicach),

Szkoły podstawowe – klasy III-IV, soliści

I miejsce – Dagmara Frąc (SP w Zarzeczu Dużym)

II miejsce ex aequo – Kinga Fido (SP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) i Julia Kupiec (SP w Radgoszczy)

III miejsce – Adam Ciąbor (SP w Nieczajnie Górnej),

Szkoły podstawowe – klasy V-VI, soliści

I miejsce – Kamila Motyka (SP w Radgoszczy)

II miejsce – Patrycja Kędzior (SP w Zarzeczu Dużym),

III miejsce – Tomasz Król (SP w Laskówce Chorąskiej),

Szkoły podstawowe – klasy VII-VIII, soliści

I miejsce –Amelia Marszałek (SP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)

II miejsce – Emilia Kowal (SP w Smęgorzowie)

III miejsce – Karol Zawiślak (SP w Radgoszczy),

Szkoły podstawowe – klasy I-III, zespoły

I miejsce - „JEDYNECZKI” (SP nr 1 w DT)

II miejsce – „PĘDZIWIATR” (SP nr 2 w DT)

III miejsce – „NIEZAPOMINAJKI” (SP w Radgoszczy),

Szkoły podstawowe – klasy IV-VI, zespoły

I miejsce - „CANTATA” (SP w Nieczajnie Górnej)

II miejsce – „RE MI DO” (SP nr 2 w DT)

III miejsce – „TAKT” (SP w Zarzeczu Dużym),

Szkoły podstawowe – klasy VII-VIII, zespoły

I miejsce - „STACCATO” (SP w Radgoszczy)

II miejsce – „SIOSTRY” (SP w Nieczajnie Górnej)

III miejsce – „DO RE MI” (SP nr 2 w DT)

Wyróżnienie:

Duet Julia Marek i Kacper Orszulak (SP nr 1 w DT).

Nagrody i dyplomy wręczali w imieniu włodarzy obu gmin, składając przy okazji wszystkim najlepsze życzenia noworoczne, Renata Klimek – Kierownik Referatu Promocji i Kultury w UG w Radgoszczy oraz Paweł Chojnowski – Dyrektor DDK.

inf. i foto: DDK

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje