czwartek, 26 maja 2022 09:38

Dąbrowa Tarnowska. Podpalił okno swojej sąsiadki i zapowiedział, że na tym nie poprzestanie

Autor Marzena Gitler
Dąbrowa Tarnowska. Podpalił okno swojej sąsiadki i zapowiedział, że na tym nie poprzestanie

30-letni mieszkaniec Dąbrowy Tarnowskiej podpalił okno balkonowe mieszkania swojej sąsiadki. Mężczyzna odgrażał się, że spali jej mieszkanie nawet, gdy zatrzymali go już policjanci. Podpalacz trafił na trzy miesiące do aresztu.

W środę 18 maja po godzinie 17.00. dyżurny dąbrowskiej Policji otrzymał zgłoszenie o palącym się oknie balkonowym na parterze jednego z bloków w Dąbrowie Tarnowskiej. Z zawiadomienia wynikało, że zdarzenie jest wynikiem celowego podpalenia. Na miejsce skierowano również straż pożarną.

Mundurowi na miejscu zdarzenia ustalili, że odpowiedzialnym za pożar jest jeden z mieszkańców budynku. Mężczyzna już w godzinach porannych miał kierować groźby wobec pokrzywdzonej.  Potem oblał okno balkonowe łatwopalną cieczą, podpalił i uciekł.

Na szczęście od płonącego okna nie zapaliło się mieszkanie. Po ugaszeniu pożaru wstępnie oszacowano straty na 5 tysięcy złotych.

Mundurowi zatrzymali podejrzewanego o dokonanie podpalenia. 30-latek nie tylko przyznał się do wywołania pożaru okna, ale groził, że spali mieszkanie sąsiadki podczas zatrzymania. Mieszkaniec Dąbrowy Tarnowskiej zbadany alkomatem i osadzony w pomieszczeniu dla zatrzymanych. Okazało się, że miał 2 promile alkoholu.

20 maja 30-latek usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Dąbrowie Tarnowskiej zarzuty kierowania gróźb karalnych oraz zniszczenia mienia. Za przestępstwa te grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na trzy miesiące jako środek zapobiegawczy.

inf. i fot. KPP Dąbrowa Tarnowska

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje