środa, 8 stycznia 2020 11:43

Dąbrowscy policjanci szukali go w... Świętkorzyskiem. Jak wyglądały poszukiwania 92-latka?

Autor Marzena Gitler
Dąbrowscy policjanci szukali go w... Świętkorzyskiem. Jak wyglądały poszukiwania 92-latka?

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 92-letniego mężczyzny, który 27 grudnia ubr. około godz. 20.30 oddalił się samochodem z miejsca zamieszkania i nie nawiązał żadnego kontaktu z rodziną. Poszukiwania seniora trwały cały dzień i zakończyły się sukcesem. Wychłodzony senior został odnaleziony na terenie województwa świętokrzyskiego.

Rankiem 28 grudnia br.  policjanci dąbrowskiej komendy zostali poinformowani o zaginięciu 92-letniego mężczyzny z Bolesławia. Rodzina, która była zaniepokojona jego przedłużającą się nieobecnością (wyszedł z domu poprzedniego wieczoru o godz. 20:30) poprosiła o pomoc mundurowych.

Natychmiast po przyjęciu informacji o zaginięciu wszczęto poszukiwania. Funkcjonariusze szczególnie zwracali uwagę na samochód, jakim zaginiony mógł się poruszać oraz sprawdzali miejsca, gdzie mógł się udać. Do poszukiwań włączyli się druhowie ochotnicy z OSP Bolesław, OSP Kanna oraz OSP Pawłów. Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej powiadomiła również jednostki ościenne o prowadzonych poszukiwaniach.

Przełom nastąpił, gdy ok. godz. 13 otrzymali zaskakującą informację z Komendę Powiatowej Policji w Busku-Zdroju. Na terenie gminy Pacanów odnaleziono samochód należący do zaginionego. Jednak 92-latka nie było ani w pojeździe, ani w pobliżu.

Po otrzymaniu wiadomości z Buska-Zdroju, ze względu na realne zagrożenie życia i zdrowia seniora, Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej ogłosił alarm dla całego stanu jednostki. Policjanci wraz z druhami wyruszyli na teren województwa świętokrzyskiego do miejscowości Niegosławice, gdzie sprawdzali teren w okolicy samochodu pozostawionego przez 92-latka. Wszyscy szli tyralierą, zwracając uwagę na każdy szczegół, i tak około godziny 15.00 zaginiony 92-latek został odnaleziony na polu. Był wychłodzony, a kontakt z nim utrudniony. Na miejsce natychmiast została wezwana karetka pogotowia, która przewiozła go do szpitala.

Wczoraj rodzina 92-latka skierowała na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej podziękowania dla mundurowych biorących udział w akcji poszukiwawczej.

„(…) serdeczne podziękowania wszystkim policjantom uczestniczącym w sprawnej i pełnej profesjonalizmu i zaangażowania akcji poszukiwania i odnalezienia (…). Wasza ciężka praca przyczyniła się do uratowania zdrowia, a może i życia naszego ojca i dziadziusia(…) - napisali synowie zaginiongo.

inf. i foto: KPP Dąbrowa Tarnowska

zobacz też: Dąbrowa Tarnowska: Odnaleźli go w ostatniej chwili

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje