niedziela, 29 grudnia 2019 13:39

Dąbrowa Tarnowska: Odnaleźli go w ostatniej chwili

Autor Tomasz Stępień
Dąbrowa Tarnowska: Odnaleźli go w ostatniej chwili

Dzisiejszej nocy z wychłodzenia zmarły dwie osoby. Podobny los mógł spotkać staruszka z Bolesławia, który wyszedł z domu i nie wrócił na noc.

Nad ranem (28.12.2019 r.) policjanci dąbrowskiej komendy zostali poinformowani o zaginięciu 92-letniego mężczyzny z Bolesławia. Rodzina, która była zaniepokojona jego przedłużającą się nieobecnością (wyszedł z domu poprzedniego wieczoru o godz. 20:30) poprosiła o pomoc mundurowych.

Natychmiast po przyjęciu informacji o zaginięciu wszczęto poszukiwania. Funkcjonariusze szczególnie zwracali uwagę na pojazd jakim zaginiony mógł się poruszać oraz sprawdzali miejsca, gdzie mógł się udać. Poszukiwania na szeroką skalę rozpoczęto o świcie, do których włączyli się druhowie ochotnicy z OSP Bolesław, OSP Kanna oraz OSP Pawłów. Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej powiadomiła również jednostki ościenne o prowadzonych poszukiwaniach, czego efektem była informacja przekazana ok. godz. 13.00 przez Komendę Powiatową Policji w Busku – Zdroju o znalezieniu na terenie gminy Pacanów samochodu należącego do zaginionego. Jednak 92-latka nie było w pojeździe ani w pobliżu.

Po otrzymaniu wiadomości z Buska – Zdroju, ze względu na realne zagrożenie życia i zdrowia seniora Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej ogłosił alarm dla całego stanu jednostki. Po kilkunastu minutach w komendzie stawiali się kolejni mundurowi gotowi szukać 92-latka. Policjanci wraz z druhami wyruszyli na teren województwa świętokrzyskiego do miejscowości Niegosławice, gdzie sprawdzali teren w okolicy samochodu pozostawionego przez 92-latka.

Wszyscy szli tyralierą, zwracając uwagę na każdy szczegół, i tak około godziny 15.00 zaginiony 92-latek został odnaleziony na polu. Był wychłodzony, a kontakt z nim utrudniony. Na miejsce natychmiast została wezwana karetka pogotowia, która przewiozła go do szpitala. Senior trafił pod opiekę lekarzy, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Na ręce druhów z OSP biorących udział w poszukiwaniach Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej mł.insp. Robert Dudek składa serdeczne podziękowania za pomoc a akcji.

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje