piątek, 18 czerwca 2021 12:32

Daria Zawiałow w weekend na Dniach Bochni! Kto jeszcze wystąpi podczas święta miasta?

Autor Mirosław Haładyj
Daria Zawiałow w weekend na Dniach Bochni! Kto jeszcze wystąpi podczas święta miasta?

Ważnym punktem trwających od 8 czerwca Dni Bochni 2021 są weekendowe koncerty. Jedną za zaproszonych gwiazd jest Daria Zawiałow.

Tegoroczne Dni Bochni są inne niż wszystkie dotychczasowe, ponieważ zostały zorganizowane po rocznej przerwie oraz z wprowadzonymi przez rząd ograniczeniami wynikającymi z obostrzeń. Ważnym punktem trwającego do 22 czerwca święta Bochni są weekendowe koncerty.

W sobotę "Znowu razem"

Taki tytuł ma koncert zaplanowany na sobotni wieczór w amfiteatrze na Uzborni. Nim na scenę wyjdą bocheńscy muzycy – wykonawcy koncertów „Kulturalne Granie 2021” i „3MAJmy się!”, będzie można posłuchać bardziej klasycznej muzyki w wykonaniu uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni. O godzinie 17:00 uczniowie szkoły muzycznej zainaugurują koncertową część Dni Bochni 2021. Na scenie pojawią się głównie soliści. O godzinie 19:00 rozpocznie się koncert bardzo różnorodny, zarówno pod względem repertuaru, jak i wykonawców. Na pierwszy plan wysuną się bocheńscy młodzi wokaliści: Gabriela Fortuna - zdobywczyni tytułu Młody Talent 2020, Barbara Furmańska, Karol Makuch. Nie zabraknie też Roberta „Sierścia” Mastalerza, tyle że tym razem duet PiS (Piotr Lekki - Sierściu) wesprze sekcja rytmiczna: Sławomir Puka (perkusja) i Paweł Lekki (gitara basowa) oraz na klawiszach Wojciech Zwierniak. Poczet wokalistów dopełni charyzmatyczny i obdarzony potężnym głosem Damian Michalski, uczestnik 5. edycji talent-show „Voice of Poland”. Wśród wykonawców znajdą się również dzieci i młodzież zdobywający szlify artystyczne w Miejskim Domu Kultury. Zaśpiewają oni, zagrają i zatańczą przy akompaniamencie dorosłych muzyków. Koncertowa sobota zakończy się około godziny 21, aby wszyscy kibice zdążyli na mecz EURO 2020 Polska-Hiszpania.

W niedzielę nie tylko Daria Zawiałow

Gwiazdą niedzielnych koncertów z okazji Dni Bochni 2021 będzie Daria Zawiałow, której koncert rozpocznie się o 21:00. Jednak święto solnego grodu nie może się odbyć bez zaplanowanego na 19:00 koncertu Orkiestry Górniczej Kopalni Soli Bochnia, która poprzedzi występ gwiazdy niedzielnego wieczoru.

Bocheńska Orkiestra Górnicza przyzwyczaiła słuchaczy do żywiołowej gry i bardzo szerokiego repertuaru: od tradycyjnych utworów górniczych po najnowsze hity popu i rocka. Zapowiada się nie lada uczta dla zgromadzonych.

O 21:00 na scenie pojawi się Daria Zawiałow, niezwykle utalentowana artystka i jeden z najmocniejszych głosów na polskiej scenie muzycznej. Jest ona także autorką tekstów oraz kompozytorką. Po zaledwie dwóch studyjnych albumach rozkochała w sobie tysiące fanów i stanęła w szeregu topowych polskich wokalistek. Jej utwory są grane przez największe stacje radiowe i podbijają listy przebojów, a teledyski zdobywają miliony wyświetleń. Na scenie jest wulkanem energii – wyróżnia ją ogromna charyzma. Poza sceną jest skromną, normalną dziewczyną, lecz nadal świadomą i bezkompromisową artystką.

Daria wraz z Igo i Królem tworzyła skład Męskie Granie Orkiestra’20. W 2017 roku zadebiutowała albumem „A kysz!“okrzykniętym objawieniem roku, nagrodzonym dwoma Fryderykami w kategoriach Album Roku Alternatywa oraz Fonograficzny Debiut Roku. Dwa lata później światło dzienne ujrzał drugi album artystki zatytułowany „Helsinki“, który tak jak pierwszy zyskał status Platynowej Płyty, a branża uznała go za najlepszy album 2019 roku honorując Fryderykiem w kategorii „Album roku Pop Alternatywny”. „Hej, Hej!“ przez cztery tygodnie z rzędu był najczęściej granym utworem w największych polskich stacjach radiowych. Teledysk do tej piosenki został obejrzany już ponad 17 mln razy, a sam utwór zdobył szczyty wszystkich najważniejszych list przebojów w kraju.

Występy Darii to zawsze zaskakujące widowisko, którego nie sposób przegapić. Zagrała na największych polskich festiwalach muzycznych takich jak Pol’and‘Rock Festival, Orange Warsaw Festival Karków Live Festival, Męskie Granie czy Olsztyn Green Festival. W 2019 roku zgromadziła kilkadziesiąt tysięcy widzów pod główną sceną na Open’er Festival. A w niedzielę wystąpi dla bocheńskiej publiczności w amfiteatrze Parku Rodzinnego Uzbornia.

Inf.: Starostwo Powiatowe w Bochni

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje