wtorek, 11 czerwca 2019 14:50

Dni Miechowa 2019: Trzy dni dobrej zabawy. Lady Pank, Ania Wyszkoni i kto jeszcze?

Autor Mirosław Haładyj
Dni Miechowa 2019: Trzy dni dobrej zabawy. Lady Pank, Ania Wyszkoni i kto jeszcze?

Trzy dni pełne muzycznych emocji i to na dwóch scenach – w piątek amfiteatr Domu Kultury oraz w sobotę i niedzielę stadion MKS Pogoń. W tym drugim miejscu zabrzmią dźwięki głównie z rodziny polskiego rocka. Dariusz Marczewski – Burmistrz Gminy i Miasta Miechów oraz Sylwia Suchecka – Dyrektor Centrum Kultury i Sportu zapraszają na Dni Miechowa organizowane w dniach 14-16 czerwca 2019 r.

Poniżej prezentujemy program wydarzeń podczas obchodów dni miasta.

14 czerwca czeka nas bardziej taneczny dzień - zatańczy dla nas Zespół Pieśni i Tańca Miechowiacy "Miechowiacy" oraz podopieczni Emmy Jurkowskiej z sekcji tanecznej działającej przy CKiS. Zakończeniem tego dnia będzie koncert w wykonaniu zespołu Świt.  Natomiast w sobotę i niedzielę zagrają między innymi Monumental Crew, Inercja, Showbusiness, MUS, BOHEMA, Andrzej Gaździcki, Anna Wyszkoni oraz LADY PANK.

Ale na tym nie koniec. W trakcie Dni Miechowa możecie liczyć na sporą porcję imprez towarzyszących. W tym: turniej strzelecki, zawody o Puchar Burmistrza Miechowa "Bezpiecznie i z głową na dwóch kołach", Koncert Konrada Ligas GYPSY.

Podczas tych trzech dni odbędzie się również zbiórka zakrętek dla Kamilki Zdeb, chorej na mózgowe porażenie dziecięce i padaczkę lekoodporną. W piątek zakrętki można przynosić do Domu Kultury, w sobotę i niedzielę do wyznaczonego punktu, który będzie znajdował się koło namiotu organizatora.

Piątek:

Zespół Świt, godz. 21:00

Sobota:

Monumenta Crew, godz. 16:00 - to kanał Youtube służący do udostępniania i promocji muzyki artystów związanych z marką. Artyści: Damian "Kucior" Kuciński, Jędrek Wołodko, Kacper "Kejzer" Tokarz, Dawid "ZKRZ" Gac oraz Damian "DJ Ozi" Ożóg.

INERCJA, godz. 17:00

Zespół INERCJA zrodził się w lipcu 2016 roku z pomysłu trzech zaprzyjaźnionych muzyków tj. Krzysztof Gwoździowski, Tobiasz Ciepliński i Grzegorz Kaczak nastawionych na granie mocnego Hard rocka przeplatanego z rockiem progresywnym. W listopadzie 2016 roku do grupy dołączył bębniarz Rafał Szklarczyk i zespół w pełnym instrumentarium rozpoczął regularną pracę nad materiałem. Nieco ponad rok później tj. w grudniu 2017 roku do zespołu dołączył wokalista Paweł Barański. W ciągu niespełna 3 miesięcy od pierwszej próby zespół miał już w swoim dorobku 6 kompletnych utworów czego wynikiem było na przełomie lutego i marca zeszłego roku nagranie swojego pierwszego demo stanowiącego 6 kompozycji tj. Błękitny sen, Kalendarz, Inercja dnia, Plan naprawczy, Droga oraz Janek. Na dzień dzisiejszy zespół INERCJA wie doskonale jaką muzykę chce uprawiać, posiada autorski materiał do zagrania około 60 minutowego koncertu oraz jest mocno skoncentrowany na koncertowanie

SHOWBUSINESS, godz. 18:00

Członkowie zespołu:  Justyna Czernikiewicz – wokal, Piotr Czernikiewicz - gitary, teksty, kompozycje, sample, Michał Adamek – bas, Wiktor Machowski - perkusja

MUS, godz. 19:00

MUS! powstał w styczniu 2015 roku w Zamościu. Skład tworzą bracia muzycy, którzy wcześniej udzielali się w innych projektach artystycznych. Uzewnętrzniamy to, co nam w duszy gra. Tworząc naszą muzykę, czerpiemy inspirację z gatunków rocka i reagge. Pasja i zamiłowanie do muzyki a także swego rodzaju misja, by pokazać odbiorcom, że rock’n’roll nie umarł, to spoiwo łączące różne charaktery. Każdy z nas ma coś do powiedzenia i najlepiej wyraża to grą na instrumencie, czy śpiewie. Staramy się nie zamykać w żadnych schematach i wychodzić poza panujące trendy. Chodzi nam przede wszystkim o to, by przekazać emocje. Muzyka ma wzruszać, mieć głębszy sens i przesłanie.

ANNA WYSZKONI , godz. 20:30

To jedna  z  najbardziej cenionych i charyzmatycznych wokalistek na polskiej scenie muzycznej. Ma w swoim dorobku imponującą ilość przebojów, nagród i wyróżnień oraz ponad pół miliona sprzedanych płyt. Na polskiej scenie funkcjonuje i odnosi sukcesy od 22 lat.

Najnowsza płyta w dorobku wokalistki to „Jestem tu nowa" (2017). Pochodzący z niej utwór "Nie chcę cię obchodzić" zdobył tytuł przeboju lata 2017 radia RMF FM i Telewizji Polsat. Oprócz niego płytę promowały piosenki: "Oszukać los", "Mimochodem" i "Zanim to powiem". Album uzyskał status złotej płyty.

Wokalistka  ma  również  w  swoim  dorobku  albumy  "Pan  i  Pani"  (2009) i "Życie jest w porządku" (2012). Obydwa osiągnęły status podwójnie platynowych. Pochodzą z nich piosenki: „Czy ten pan i pani", „Z ciszą  pośród czterech ścian", „Zapytaj mnie o to, kochany", „Biegnij  przed siebie", „Całość ułożysz mnie", czy nagrodzony Superjedynką za przebój roku 2011 „Wiem, że jesteś tam".

Jesienią 2018 roku ukazała się platynowa edycja albumu "Jestem tu nowa" z dodatkową płytą "Anna Wyszkoni akustycznie – live 2018".

Każdy koncert Anny Wyszkoni to porywające widowisko z bogatą oprawą multimedialną. Artystce towarzyszy zespół doświadczonych muzyków na czele z jednym z najbardziej znanych polskich gitarzystów, Markiem Raduli. Podczas koncertów artystka wykonuje swoje największe przeboje z ponad 20 lat pracy na scenie.

NIEDZIELA

BOHEMA, godz. 18:00

Grupę Bohema tworzą Marcin Konieczny, Damian Książek, Maciej Książek i Maciej Sokołowski.  Grupa wykonuje muzykę rockową. Na początku były to głównie covery klasycznych utworów. Teraz, gdy ich umiejętności są wyższe, komponują i piszą teksty samodzielnie. w 2014r. zespół zdobył tytuł Talentu Małopolski podczas finału XXVII Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych w Dobczycach.

LADY PANK, godz. 20:30

Legendarny polski zespół rockowy założony w 1981 roku przez Jana Borysewicza, jednego z najbardziej cenionych polskich kompozytorów i gitarzystów. Wraz z wokalistą Januszem Panasewiczem stanowią trzon grupy, która już od 37 lat króluje na polskiej scenie muzycznej.

Przeboje: "Mniej niż zero", "Kryzysowa narzeczona", "Tańcz głupia, tańcz", "Mała lady punk", "Zamki na piasku", "Zawsze tam, gdzie ty", "Sztuka latania", "Fabryka małp", "Wciąż bardziej obcy", "Vademecum skauta", "Zostawcie tTitanica", "Marchewkowe pole", "Tacy sami", "Na co komu dziś", "7-me niebo nienawiści", "Młode orły", "Strach się bać" czy "Stacja warszawa" na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej i wychowały już kilka pokoleń słuchaczy.

Podczas 37-letniej działalności zespół wydał ponad 20 płyt, które pobiły wszelkie rekordy popularności czyniąc Lady Pank jedną z największych legend polskiego rocka.

W 2018 roku ukazał się album "Lp1" czyli pierwsza, kultowa płyta nagrana na nowo z gośćmi, m.in.: Katarzyną Nosowską, Kasią Kowalską, Maciejem Maleńczukiem, Arturem Rojkiem czy Tomkiem Organkiem.

Lady Pank jest pierwszym polskim zespołem, który posiada oficjalne radio internetowe "RMF Lady Pank" dostępne w serwisie internetowym rmfon.pl. Zespół jest również laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in. Kilku platynowych płyt czy bursztynowego słowika.

Koncerty Pady Pank to blisko dwugodzinne show, złożone z samych przebojów znanych wszystkim od ponad trzech dekad.

Informacje o zespołach zamieszczono na ckis.miechow.eu/wydarzenia/dni-miechowa-2019/ i Facebooku.

Fot. i inf.: UMiG Miechów

Miechów - najnowsze informacje