poniedziałek, 11 stycznia 2021 12:53

Do najmniejszego małopolskiego uzdrowiska poprowadzi ścieżka pieszo-rowerowa

Autor Aleksandra Tokarz
Do najmniejszego małopolskiego uzdrowiska poprowadzi ścieżka pieszo-rowerowa

Ścieżka pieszo-rowerowa powstaje do najmniejszego uzdrowiska w Małopolsce – Wapienne w gminie Sękowa. Po drodze powstaną cztery punkty przesiadkowe typu B&R.

W ramach projektu partnerskiego pt. „Rozbudowa systemu ekologicznego transportu sposobem na zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza i wyższy komfort podróżowania w obszarze funkcjonowania miasta Gorlice” wzdłuż drogi powiatowej powstaje ścieżka pieszo- rowerowa Sękowa – Wapienne. Jej długość to niemal 4 kilometry. Po drodze powstaną cztery punkty przesiadkowe typu B&R.

Co zrobić, jeśli w Twojej gminie nie ma punktu szczepień? Sprawdź!
Do pojedynczych gmin, gdzie nie będzie punktów szczepień przeciwko COVID-19, dotrą mobilne punkty szczepień, mieszkańcy tych gmin będą też mogli skorzystać ze szczepień w sąsiadujących gminach – poinformowała PAP rzeczniczka małopolskiego NFZ Aleksandra Kwiecień. Jak podkreśliła, w naszym województ…

W punkcie przesiadkowym rowerzysta będzie mógł zostawić rower i jechać dalej autobusem. Rozwiązanie to ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa rowerzystów i zainteresowanie komunikacją zbiorową, a także na jakość powietrza, którym na co dzień oddychają mieszkańcy. Ma to szczególne znaczenie na terenie miasta Gorlice, gdzie ruch samochodowy jest największy. Jeśli warunki pogodowe nadal będą sprzyjać, to już niebawem ścieżka zostanie oddana do użytku.

Aktualnie realizowany jest kolejny etap budowy ścieżek w miejscowości Męcina Mała.

inf./fot. Gmina Sękowa

Gorlice - najnowsze informacje