czwartek, 10 marca 2022 11:26

Dobczyce solidarne z Ukrainą!

Autor Joanna Obajtek
Dobczyce solidarne z Ukrainą!

W gminie Dobczyce uruchomiono zbiórkę artykułów żywnościowych, środków higieny osobistej, koców i śpiworów dla Ukrainy. Zapraszają do niej wspólnie Burmistrz Gminy i Miasta Dobczyce we współpracy z Zarządem Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Zbiórka prowadzona od początku tygodnia w "Strażnicy pod Zegarem" przynosi wspaniałe efekty, a zebrane produkty trafiają do osób i instytucji, które zgłaszają swoje potrzeby.

–W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim, którzy wsparli tę inicjatywę! Dziękujemy za ogromne serce okazane w ten sposób obywatelom Ukrainy – mówią organizatorzy.

Zbiórka cały czas jest aktywna i odbywa się od poniedziałku do piątku między12:00 a 19:00. Z kolei w sobotę od 10:00. Równocześnie artykuły żywnościowe i środki higieny osobistej zbierane są w Sklepach „Jan” przy ul. Mostowej i Witosa.

Co można przynieść?

  • produkty spożywcze z długim terminem ważności, które nie wymagają specjalnych warunków przechowywania;
  • wodę w małych i dużych butelkach, mleko w kartonach, płatki śniadaniowe, konserwy rybne i mięsne z możliwością otwarcia, dania gotowe w słoikach, makaron, ryż, kasza, cukier, dżemy, dania w słoiczku dla dzieci;
  • artykuły higieny osobistej takie jak chusteczki nawilżające, higieniczne, ręczniki papierowe, pastę, szczoteczki do zębów, mydło, środki higieny osobistej, pampersy dla dzieci, kosmetyki do pielęgnacji dzieci i ręczniki bawełniane.
  • koce, śpiwory, karimaty.
Miejsce gromadzenia artykułów/ fot.dobczyce.pl

Produkty można przynosić na Strażnicę "Pod Zegarem" na Rynku w Dobczycach oraz do sklepów „Jan” przy ul. Mostowej i Witosa. Zebrane artykuły zostaną przekazane osobom potrzebującym, które znajdą schronienie na terenie gminy Dobczyce.

Mieszkańcy Dobczyc przyjmujący obywateli Ukrainy mogą zgłaszać się po potrzebne produkty spożywcze, artykuły higieny osobistej i inne potrzeby do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobczycach pod nr tel. 12 37-21-720, 12 37 21 710 lub 513 333 259.

Zbiórka w sklepie "Jan"/ fot.dobczyce.pl
Konserwy i inne produkty dla Ukrainy/ fot.dobczyce.pl
Plakat promujący zbiórkę/ fot.dobczyce.pl

Fot. dobczyce.pl

Myślenice - najnowsze informacje