wtorek, 11 czerwca 2019 14:47

Dolina Pstrąga w Dubiu oficjalnie otwarta

Autor Anna Piątkowska-Borek
Dolina Pstrąga w Dubiu oficjalnie otwarta

W sobotę 8 czerwca 2019, o godzinie 20:00 odbyło się oficjalne otwarcie Doliny Pstrąga w Dubiu nad Racławką.

Czerwoną wstęgę przecięli wraz z burmistrzem Krzeszowic Wacławem Gregorczykiem, zaproszeni na tę okazję goście: minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, starosta krakowski Wojciech Pałka oraz sołtys Dubia Zbigniew Wąsik.

– Miejsce to służy edukacji i rekreacji, połączy pokolenia, dzieci, młodzież i starszych – powiedział burmistrz Krzeszowic Wacław Gregorczyk.

Faktycznie miejsce to eksponuje walory, zarówno przyrodnicze jak i historyczne. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jest ścianka wspinaczkowa przygotowana specjalnie dla najmłodszych, piaskownica, tyrolka, siłownia, miejsce na grilla, osiem tras do nauki wspinania, mini amfiteatr. Wzdłuż całej Doliny Pstrąga biegnie ścieżka rowerowa. W części edukacyjno-geologicznej ustawiono imponujące skały, które występują w gminie Krzeszowice. Przygotowane miejsca wypoczynku, gdzie można spokojnie usiąść, a nawet poleżeć na leżakach i posłuchać szumu Racławki.

– Na pewno będziemy robić wszystko, aby Dubie było coraz szerzej popularyzowane nie tylko w Małopolsce, ale na Mazowszu i w innych regionach – mówił minister Andrzej Adamczyk.

Warto dodać, że podczas uroczystego otwarcia Doliny Pstrąga już od rana na gości czekało mnóstwo atrakcji. Szczególnie dzieci były zadowolone, bo czekała je wspinaczka na ściance, jazda na tyrolce, dmuchańce. No i oczywiście – jak na Dolinę Pstrąga przystało – wspaniałe pstrągi, których można było kosztować do woli: pstrąg smażony, pstrąg z grilla. Do tańca przygrywała natomiast kapela Dudek Lewicki, a nieco później, kiedy co odważniejsi pojawili się na parkiecie, zagrał DJ Piter. Pierwszy dzień imprezy zakończył się pokazem laserowym, przygotowanym przez firmę Fenix. W drugim dniu (niedziela) odbył się natomiast bieg Eko Racławka, turniej sołectw i osiedli, konkurs na potrawy z pstrąga oraz zabawa taneczna z zespołem „Soprano Duo”.

Barbara Smolarska

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje