niedziela, 28 lutego 2021 19:23

Dramat w Dziwnowie. Zginęła cała rodzina w samochodzie, który wpadł do kanału

Autor Tomasz Stępień
Dramat w Dziwnowie. Zginęła cała rodzina w samochodzie, który wpadł do kanału

Potwierdziły się najgorsze przewidywania. W samochodzie, który dziś około godziny 12-tej wpadł do kanału portowego w Dziwnowie (województwo zachodniopomorskie) po wyciągnięciu z wody, strażacy znaleźli ciała 4 osób – dwóch dorosłych i dwójki dzieci, a także psa.

Już pierwsze doniesienia świadków wskazywały, że ofiarami wypadku mogą być nawet 3 osoby. Jak potwierdzali, samochód zjechał z nabrzeża wprost do rzeki.

Wypadek w Dziwnowie - miejsce zdarzenia

Jak podaje RMF24, na nagraniu z monitoringu widać ciemnego volkswagena sharana jadącego Wybrzeżem Kościuszkowskim od strony Międzywodzia. Na wysokości ul. Szosowej samochód nagle skręcił w prawo, przejechał przez parking i wpadł do wody. Nie było śladów hamowania. Jak podaje stacja, ofiary to czteroosobowa rodzina. Rodzice - 38-letnia kobieta i 41-letni mężczyzna oraz dwoje ich dzieci 3 i 7-letnie.

Samochód został dość szybko zlokalizowany przez nurków Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa, ale do jego wyciągnięcia konieczny był m.in. ciężki dźwig. Udało się to po trzech godzinach.

Około 16-tej zakończono działania przy zdarzeniu w Dziwnowie. Niestety zakończone tragicznym bilansem 4 ofiar oraz psa.

fot: screen Google/mapy

Polska

Polska - najnowsze informacje