czwartek, 8 grudnia 2022 10:11

Dramat na jednym z osiedli. Po powrocie do domu zastał leżącego na podłodze ojca

Autor Norbert Kwiatkowski
Dramat na jednym z osiedli. Po powrocie do domu zastał leżącego na podłodze ojca

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło w środowy wieczór w jednym z mieszkań w Chełmku, gdzie służby interweniowały w wyniku zatrucia tlenkiem węgla. 44 – letni mężczyzna w stanie ciężkim trafił na leczenie do szpitala.

W trakcie czynności policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło tuż po godzinie 21, gdy  21– letni mieszkaniec Chełmka wrócił z pracy do domu. W jednym z pokoi znalazł leżącego na podłodze ojca. Natychmiast powiadomił służby ratunkowe, po czym razem z bratem przystąpili do resuscytacji krążeniowo – oddechowej, którą przejęli ratownicy medyczni. 44 – latek w stanie ciężkim został przewieziony przez Pogotowie Ratunkowe do szpitala.

W związku z podejrzeniem, iż mężczyzna zatruł się tlenkiem węgla pochodzącym z grzejnika zasilanego butlą gazową strażacy przeprowadzili badanie powietrza. Wykazało ono 300 ppm tlenku węgla w powietrzu.

Służby ostrzegają przed "cichym zabójcą" i apelują o zainstalowanie czujników. Dbając o bezpieczeństwo swoje oraz swoich bliskich należy sprawdzić drożność wentylacji, a także wyposażyć mieszkanie w czujnik tlenku węgla.

Fot. Unsplash

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje