poniedziałek, 19 września 2022 11:49

Dramatyczny wypadek na autostradzie A4. Pięć osób rannych

Autor Katarzyna Jamróz
Dramatyczny wypadek na autostradzie A4. Pięć osób rannych

W Łętowicach (gmina Wierzchosławice, powiat tarnowski) po północy doszło do zderzenia dwóch pojazdów: samochodu osobowego oraz busa. W wypadku na autostradzie A4 rannych zostało pięć osób, to obywatele Ukrainy.

Do dramatycznego wypadku doszło w poniedziałek (19 września) około godziny 00:20 w nocy.

– Na 484 km autostrady A4 w kierunku na Rzeszów, kierujący samochodem Skoda, z niewyjaśnionych na chwilę obecną przyczyn, zjechał na prawy pas. Tym pasem (również w kierunku Rzeszowa) poruszał się bus, który przewoził pięć osób, obywateli Ukrainy. Ponieważ Skoda uderzyła w lewe tylnie naroże tego pojazdu, kierujący samochodem typu bus (był to Mercedes), stracił panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem. To spowodowało, że pojazd wytrącony z toru ruchu zaczął się przewracać, a następnie dachować. Autostrada w kierunku Rzeszowa była całkowicie zablokowana. Do godziny 5 nad ranem były organizowane objazdy

– powiedział w rozmowie z Głos24 asp. sztab. Paweł Klimek, oficer prasowy tarnowskiej policji.

Skodą podróżowały dwie osoby, którym nic się nie stało. Z kolei w busie jechało pięciu obywateli Ukrainy, którzy trafili do tarnowskiego szpitala, są diagnozowani. Przyczyny i okoliczności wypadku ustala Komenda Miejska Policji w Tarnowie.

Fot. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje