środa, 15 maja 2024 03:16

Tragiczny wypadek na Igołomskiej. Nie żyje kierowca MPK

Autor Mirosław Haładyj
Tragiczny wypadek na Igołomskiej. Nie żyje kierowca MPK

W środowy poranek (15 maja) na ul. Igołomskiej w Krakowie doszło do groźnego zdarzenia z udziałem dwóch autobusów. Są poszkodowani. Trwa akcja ratunkowa.

Do groźnego wypadku doszło w środowy poranek (po godzinie 4;00) na ul. Igołomskiej (węzeł z S7) w Krakowie. W wyniku zderzenia autobusu rejsowego z autobusem komunikacji miejskiej zginął kierowca MPK.

Na miejscu pracują wezwane służby: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 4 w Krakowie, Kadeci Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, OSP Pobiednik Mały, policjanci oraz ratownicy medyczni.

– Dzisiejszego poranka zostaliśmy wezwani do wypadku 2 autobusów na ulicy Igołomskiej w Krakowie. Na szczęście oba autobusy jechały bez pasażerów. Kierowca autobusu MPK niestety zginął na miejscu, drugi kierowca wyszedł z tego zdarzenia z lekkimi otarciami. Na czas działań Ul. Igołomska w stronę Nowej Huty została zablokowana - relacjonują strażacy z OSP Pobiednik Mały.

Nie wiadomo, ile potrwają utrudnienia

Jak donosi MPK o 6:36 droga jest wciąż zablokowana.

– Bardzo poważny wypadek na ul. Igołomskiej, pod wiaduktem - zderzenie dwóch autobusów, w tym MPK. Wszystkie służby na miejscu. Droga zablokowana - czytamy w komunikacie.

Nie wiadomo, ile potrwają utrudnienia.

Zginął wieloletni kierowca

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie potwierdziło, że w zdarzeniu zginął kierowca autobusu.

-Została potwierdzona informacja, że w tym wypadku zginął nasz pracownik, wieloletni kierowca MPK. Jest to dla nas tragiczna wiadomość, w którą aż trudno nam uwierzyć... Z całego serca przesyłamy wyrazy naszego współczucia dla rodziny i bliskich.

#utrudnienia_mpk Bardzo poważny wypadek na ul. Igołomskiej, pod wiaduktem - zderzenie dwóch autobusów, w tym MPK....

Opublikowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie Wtorek, 14 maja 2024

Fot. Patrol998-Małopolska za OSP Pobiednik Mały

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka