poniedziałek, 13 czerwca 2022 09:35

Uczniowie ze szkoły w Ropie z dużym wyróżnieniem na ogólnopolskich zawodach

Autor Patryk Trzaska

W dniach od 6 do 7 czerwca w Białymstoku odbył się finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Ropie, w powiecie gorlickim, zajęła 5 miejsce!

W finale udział wzięło 16 drużyn. Każde województwo miało swoich reprezentantów. W przypadku małopolski była to 6-osobowa drużyna ze Szkoły Podstawowej w Ropie, w powiecie gorlickim, pod opieką nauczyciela Grzegorza Mliczka. Swoją wiedzę i umiejętności sprawdzali w konkurencjach teoretycznych (test wiedzy i test skrzyżowań), a także w konkurencjach praktycznych: jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego, jazda rowerem po torze przeszkód, pierwsza pomoc przedmedyczna. W dwóch konkurencjach tj: jazda rowerem po torze przeszkód oraz pierwsza pomoc przedmedyczna zajęli pierwsze miejsce. Konkurencja była tak duża, że pomimo popełnienia bardzo drobnych błędów w dwóch pozostałych konkurencjach zajęli 5 miejsce, za które otrzymali puchar i nagrody rzeczowe.

W tym miejscu należy zwrócić uwagę wspaniałe wyniki, jakie osiągają uczniowie tej szkoły w turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym prowadzeni prawie od 20 lat przez opiekuna pana Grzegorza Mliczka. Od 19 lat wygrywają corocznie eliminacje powiatowe, reprezentując następnie powiat gorlicki na eliminacjach wojewódzkich. W ciągu ostatnich 12 lat czterokrotnie wygrali drużynowo finały wojewódzkie, oprócz tego 8 krotnie stawiali na podium imprezy. W finałach krajowych czterokrotnie zajmowali 4 miejsce.