środa, 15 stycznia 2020 10:44

Dwa poważne wypadki drogowe. Oświęcimska policja apeluje o rozwagę

Autor Katarzyna Domagała
Dwa poważne wypadki drogowe. Oświęcimska policja apeluje o rozwagę

14 i 15 stycznia na terenie powiatu oświęcimskiego doszło do dwóch poważnych wypadków drogowych. Przyczyną była nieuwaga kierowców. Policjanci z KPP w Oświęcimiu apelują o rozwagę i ostrożność

14 stycznia o godzinie 12. w Podolszu na ulicy Zatorskiej doszło do kolizji drogowej. Jak ustalili policjanci, 19-letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego, kierując samochodem marki Fiat Bravo stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał z jezdni, uderzył w ogrodzenie posesji, a następnie w  betonowy mostek. Sprawca kolizji został ukarany mandatem i punktami karnymi.

Z kolei 15 stycznia o godzinie 5.20 w Kętach na ulicy Kościuszki doszło do zdarzenia drogowego. Jak ustalili policjanci 55 – letni mieszkaniec Kęt, kierując samochodem marki BMW włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 42 – letniej mieszkance powiatu bielskiego, która kierowała samochodem marki Skoda. Poszkodowana została przewieziona do szpitala, gdzie przechodzi badania.

Policjanci powiatu oświęcimskiego apelują o przestrzeganie przepisów, zmniejszenie prędkości, a także o rozsądek za kierownicą, gdyż wśród przyczyn  zdarzeń drogowych królują: lekceważenie przepisów drogowych, niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, a także nieuwaga i pośpiech.

Info, foto: KPP Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje