poniedziałek, 28 sierpnia 2023 11:06

Dwa poważne wypadki na drogach powiatu limanowskiego. Na miejsce wzywano LPR

Autor Patryk Trzaska
Dwa poważne wypadki na drogach powiatu limanowskiego. Na miejsce wzywano LPR

Policjanci apelują o rozwagę za kółkiem. Tylko w miniony weekend na drogach powiatu limanowskiego doszło do dwóch poważnych wypadków drogowych, w których łącznie zostały ranne 4 osoby.

W sobotę (26 sierpnia) kierujący Fordem podczas włączania się do ruchu drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu w wyniku czego doprowadził do zderzenia z motocyklem KTM, którym kierował trzynastolatek.

Motocykl był niedopuszczony do ruchu, a nastoletni kierujący nie posiadał żadnych uprawnień do kierowania. 13-latek został zabrany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Krakowie. Kierujący pojazdem był trzeźwy.

Do kolejnego wypadku doszło w niedzielę 27 sierpnia o godzinie 4:10 w miejscowości Siekierczyna. 20-letni kierujący pojazdem marki Seat Ibiza, prawdopodobnie w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, na łuku drogi w prawo stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi, uderzył w barierę energochłonną i zatrzymał się w rowie melioracyjnym. Kierującemu pobrano krew do badań na obecność alkoholu.

W wyniku poniesionych obrażeń kierujący, 15-letnia pasażerka i 27-letni pasażer pojazdu marki Seat zostali zabrani do szpitala. Policjanci ustalają dokładny przebieg i okoliczności tych zdarzeń.

inf./fot. KPP Limanowa

Limanowa - najnowsze informacje

Rozrywka