poniedziałek, 1 kwietnia 2024 04:00

Dwie armie ponownie staną naprzeciwko siebie! Co przygotowano na Tradycyjne Święto Rękawki?

Autor Mirosław Haładyj
Dwie armie ponownie staną naprzeciwko siebie! Co przygotowano na Tradycyjne Święto Rękawki?

Już we wtorek (2 kwietnia) w godzinach od 11:30-18:00 odbędzie się Tradycyjne Święto Rękawki. Uczestnicy będą mogli zobaczyć rekonstrukcje wczesnośredniowiecznych zwyczajów Słowian związanych z wiosennym świętem zmarłych, obejrzeć starcie dwóch wielkich armii oraz zajrzeć do słowiańskiej osady.

Tradycyjne Święto Rękawki na Kopcu Krakusa z roku na rok przyciąga coraz więcej krakowian i turystów. Już we wtorek (2 kwietnia) w godzinach od 11:30 do 18:00 zgromadzonych czeka kolejna jego odsłona.

-Czas na niezapomnianą podróż przez historię i tradycję Kopca Krakusa podczas Tradycyjnego Święta Rękawki! (...) Uczestnicy będą mogli zobaczyć rekonstrukcje wczesnośredniowiecznych zwyczajów Słowian związanych z wiosennym świętem zmarłych, obejrzeć starcie dwóch wielkich armii oraz zajrzeć do słowiańskiej osady. Dodatkowo, będą mogli kibicować uczestnikom turniejowych pojedynków oraz poznać historię sojuszy księcia Wiślan i rolę drużyn kobiecych we wczesnośredniowiecznych zmaganiach wojennych

-zachęcają pracownicy Centrum Kultury Podgórza.

Wstęp na wydarzenie jest wolny!

Święto również dla osób z niepełnosprawnościami

Organizatorzy wydarzenia – Centrum Kultury Podgórza, Drużyna Wojów Wiślańskich KRAK i Dzielnica XIII Podgórze dokładają również wszelkich starań, by Tradycyjne Święto Rękawki było coraz bardziej dostępna dla osób z niepełnosprawnościami. W związku z tym w programie tegorocznej Rękawki znalazły się wydarzenia towarzyszące oraz elementy, przygotowane z myślą o potrzebach tej grupy odbiorców. Podczas Rękawki, osoby niewidome i niedowidzące będą mogły nieodpłatnie skorzystać z pomocy asystenta osoby z niepełnosprawnością. Zgłoszenia są przyjmowane pod numerem telefonu: 504 067 329 oraz w Punkcie Informacyjnym, zlokalizowanym przy wejściu na teren imprezy.

W czwartek (4 kwietnia) o godzinie 18.00 w Centrum Kultury Podgórza (ul. Sokolska 13) będzie miała miejsce projekcja filmu „Rękawka - tradycje i obrzędy” z tłumaczeniem na PJM. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Z kolei we wtorek (9 kwietnia) o godzinie 18:00 w siedzibie centrum odbędzie się projekcja filmu „Rękawka - tradycje i obrzędy” z audiodeskrypcją.

Inf.: Centrum Kultury Podgórza (fot. Piotr Malec/CKP)

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka