poniedziałek, 20 kwietnia 2020 14:21

Dyrektor szpitala w Miechowie: "Za wcześnie jest na radość z powodu braku dodatnich wyników"

Autor Mirosław Haładyj
Dyrektor szpitala w Miechowie: "Za wcześnie jest na radość z powodu braku dodatnich wyników"

W powiecie miechowskim od 7 kwietnia nie odnotowano nowych zakażeń koronawirusem.

Taka sytuacja z pewnością może napawać optymizmem, ale czy można uznać, że problem koronawirusa w powiecie miechowskim przestaje istnieć? Zapytaliśmy o to dr Mirosława Dróżdża, Dyrektora Szpitala Powiatowego im. Św. Anny w Miechowie.

– Fakt, iż nie odnotowano w Powiecie Miechowskim w ostatnim okresie nowych zachorowań na Covid-19 jest dla Mieszkańców Powiatu niewątpliwie dobrą informacją. Wiadomo, że w niektórych przypadkach ta infekcja przebiega ciężko lub stanowi zagrożenie dla życia. Na pewno zdecydowanie za wcześnie jest na radość z powodu braku dodatnich wyników, ponieważ nadal obecne jest ryzyko zachorowania na koronawirusa, spowodowane faktem, iż ok 80% przypadków przebiega bezobjawowo, a także ze względu na to, że Powiat Miechowski jest miejscem przez które podróżuje wiele osób z innych powiatów, z których ktoś może być zarażony

– skomentował sytuację nasz rozmówca i dodał:

– Trzeba pamiętać o tym, że ten wirus powoduje objawy często dopiero po ok. 2 tygodniach, a Pacjent w tym czasie zakaża. Ważna jest również informacja, że wirus utrzymuje się długo (kilka dni) na różnych powierzchniach. Konieczne jest zatem zwracanie bacznej uwagi na środki ostrożności w postaci maseczek, rękawiczek, częstego mycia rąk, używania środków odkażających, ograniczania gromadzenia się i stosowania się do pozostałych zaleceń i nakazów. Na pewno niebezpieczeństwo związane z koronawirusem nie ustało - liczba zachorowań w naszym kraju rośnie a Powiat Miechowski nie jest wolny od ryzyka zakażenia się.

Dyrektor miechowskiego szpitala w rozmowie z nami powiedział także, że placówka pobiera wymazy od każdego pacjenta z podejrzeniem koronawirusa:

– Szpital w Miechowie wykonuje codziennie wiele testów u wszystkich Pacjentów którzy mają jakiekolwiek wskazania  w tym kierunku. Nie odmawiamy żadnemu Pacjentowi, który ma podejrzenie infekcji koronawirusem. Ich liczba dzienna się waha od kilku do ok 20 dziennie, nie obserwujemy trendu, który by wskazywał na zmniejszanie się liczby badań. Do tej pory wykonano 264 testy w naszym Szpitalu.
koronawirus najnowsze informacje

Fot.: Szpital w Miechowie

Miechów - najnowsze informacje