poniedziałek, 7 grudnia 2020 12:52

Dzieci wracają do szkół. Minister podał datę

Autor Tomasz Stępień
Dzieci wracają do szkół. Minister podał datę

W tym roku szkolnym ferie zimowe dla uczniów z całego kraju odbędą się w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r. Ale czy to oznacza, że p poniedziałek, 18 stycznia dzieci wrócą do szkolnych ławek? Odpowiedzi na to pytanie udzielił minister zdrowia, Adam Niedzielski.

W dzisiejszym wywiadzie w RMF FM minister zdrowia zadeklarował, że „jeżeli w ferie nic się nie stanie”, dzieci na 90% wrócą do szkół 18 stycznia. – Analizujemy bardzo różne scenariusze, ale generalnie zakładamy, że raczej będziemy dzieci do szkoły puszczali, zaczynając od klas 1-3 oczywiście. Tutaj jeszcze, który z wariantów - czy to będzie szerzej, czy węziej, w sensie np. częściowo jednak nauka rotacyjna, hybrydowa dla tych klas 1-3 – powiedział minister Niedzielski.

Nie ma jednak co liczyć na to, że zmieni się stanowisko resortu zdrowia w kwestii złagodzenia restrykcji i dopuszczenia wyjazdów na ferie. Minister – jak sam mówi – będzie w tej sprawie nieugięty. –  Nie chciałbym, żeby przywracanie normalności w czasie ferii odbiło się za chwilę czkawką, jeśli można tak trywialnie powiedzieć i nie będziemy mogli puścić dzieci do szkoły, będziemy mieli przyśpieszenie pandemii wolałbym, żeby tą pierwszą decyzją, która będzie, no właśnie oznaczała powrót do normalności, to był powrót dzieci do szkoły. Przynajmniej z tych klas najmłodszych – powiedział wywiadzie w RMF FM Adam Niedzielski.

Polska

Polska - najnowsze informacje