niedziela, 6 lutego 2022 19:47

Dzięki niej przedszkolaki z Lanckorony z zaciekawieniem biorą udział w zajęciach

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Dzięki niej przedszkolaki z Lanckorony z zaciekawieniem biorą udział w zajęciach

Jednym z pierwszych zakupów dla Przedszkola Samorządowego w Lanckoronie na rok 2022 jest nowoczesny monitor interaktywny. Środki na jego zakup pochodziły z budżetu gminy.

Przedszkole to miejsce zabawy, ale, by była ona połączona z nauką oraz przyczyniała się do wszechstronnego rozwoju dzieci, musi być kreatywna i różnorodna. Monitor interaktywny to świetna pomoc do uatrakcyjnienia zajęć. Przedszkolaki mogą oglądać specjalne programy zamieszczone w Internecie, a także uczestniczyć w ciekawych zajęciach. Dzięki różnorodności zastosowań, monitor pomaga również nauczycielom przedszkolnym jeszcze bardziej zaangażować dzieci, które na co dzień są onieśmielone i nie zawsze chętnie biorą udział w tradycyjnych zajęciach.

Ta wspaniała pomoc dydaktyczna pozwala na przeprowadzenie zajęć o przeróżnej tematyce. Na pierwszy ogień poszły owoce i warzywa. Najmłodsze przedszkolaki najpierw namacalnie przy użyciu zmysłu dotyku rozpoznawały owoce, a potem w „sposób multimedialny” klasyfikowały je w różne zbiory oraz bawiły się w owocowe memory.

Dla dzieci była to nowość, dlatego bardzo chętnie brały udział w zajęciach i z zaciekawieniem przyglądały się kolegom, którzy stali przy monitorze.

Dzisiejszy świat to miejsce, w którym korzystanie z urządzeń mobilnych i dotykowych ekranów jest czymś zupełnie normalnym. Tablice interaktywne i monitory w przedszkolu dają możliwość w formie bezpiecznej zabawy pokazać dzieciom jak korzystać ze współczesnych urządzeń.

Inf. i foto: UG Lanckorona

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje