czwartek, 7 lipca 2022 11:30

Dziewczynka zakrztusiła się podczas jedzenia. Bohaterska postawa 10-latka

Autor Katarzyna Jamróz
Dziewczynka zakrztusiła się podczas jedzenia. Bohaterska postawa 10-latka

Właściwe zachowanie brata pomogło w trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się jego starsza siostra. Zakrztusiła się bowiem ciastem podczas jedzenia. Przerażony brat nie wiedząc co się dzieje natychmiast wykręcił numer alarmowy i powiadomił służby ratunkowe, które gdy pojawiły się w domu udzieliły pierwszej niezbędnej pomocy poszkodowanej.

Wszystko wydarzyło się we wtorek (5 lipca) przed południem.

– Do dyżurnego CPR-u wpłynęła informacja od, jak się okazało 10-latka, który poinformował, że jego 12-letnia siostra zadławiła się ciastkiem, dziwnie się zachowuje i nie może się z nią porozumieć. Na miejsce natychmiast został wysłany Zespół Ratownictwa Medycznego, a dyżurny tarnowskiej komendy skierował na miejsce patrol policji. Zespół medyczny zastał dziewczynę przytomną, oddychającą. Ratownicy podjęli jednakże decyzję o przetransportowaniu jej do tarnowskiego szpitala na przeprowadzenie kolejnych badań

– informuje tarnowska policja.

Patrol policji przeprowadził rozmowę z 10-letnim Szymonem, który opowiedział co się wydarzyło. Zareagował prawidłowo, widząc zagrożenie wykręcił numer alarmowy 112, wykonywał polecenia dyżurującego ratownika i czekał na przybycie służb ratunkowych. W tym momencie do domu wróciła matka dzieci, której policjanci przekazali niezbędne informacje o tym, co się wydarzyło. Kobieta natychmiast udała się do szpitala, do którego trafiła jej córka.

W tym przypadku skończyło się szczęśliwie, ponieważ zachowanie 10-letniego Szymona było prawidłowe. Jego przytomność, opanowanie i reakcja pozwoliła na właściwe postępowanie w sytuacji kryzysowej w jakiej się znalazł.

Inf. KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje