piątek, 9 kwietnia 2021 09:13

E-sport – czy zostanie on nową dyscypliną olimpijską?

Autor Artykuł sponsorowany
E-sport – czy zostanie on nową dyscypliną olimpijską?

W dzisiejszych czasach nikt nie może ignorować popularności zawodów e-sportowych. W końcu coraz więcej głosów przebija się w tym kierunku, aby to właśnie e-sport stał się nową dyscypliną olimpijską. Jednakże czy tak się stanie? O tym dowiesz się już za chwilę!

Czym jest e-sport?

E-sport to forma rywalizacji, która obejmuje wygrywanie w grach wieloosobowych poprzez internet. Zawody e-sportowe odbywają się zazwyczaj w formie turniejów. Bardzo popularne gry, które często pojawiają się w świecie e-sportu, to CS: GO czy Valorant.

W dzisiejszych czasach sporty elektroniczne są bardzo popularne. Podobnie jak normalni zawodnicy, e-sportowcy również mają swoich własnych trenerów, psychologów i plany treningowe. Profesjonalni gracze odnoszą sukcesy, uczestnicząc w codziennych szkoleniach w grach, w których są najlepsi. Podobnie jak w sporcie tradycyjnym, w e-sporcie również trzeba systematycznie trenować, aby osiągnąć jak najlepszy poziom swoich umiejętności. Dlatego e-sport nie jest dla każdego, ponieważ musisz spędzać dużo czasu przed ekranem, aby doskonalić swoje umiejętności, aby wejść do światowej ligi.

Czy e-sportowcy specjalizują się w wielu grach naraz?

Nie, bo tak jak w prawdziwym świecie nie ma jednocześnie mistrza olimpijskiego w biegach i rzucaniu dyskiem, tak jak w e-sporcie bardzo trudno jest zdobyć umiejętności odpowiadające światowej lidze. W końcu każda gra ma bardzo różne zasady i wymagane umiejętności. Na przykład, jeśli grasz w „CS:GO” zawodowo lub przerzucasz się na grę strategiczną, to przez długi czas prawie nie ma szans na uzyskanie sensownego wyniku. Często gracze, którzy chcą pozostać w czołówce, muszą również uczyć się od innych. Dzieje się tak, ponieważ obserwując zachowanie innych graczy, może nauczyć się czegoś, co da mu przewagę nad innymi drużynami.

Pamiętajmy również, że e-sport narodził się z czystej pasji i poświęcenia samych zawodników. W przeszłości nikt nie walczył o to, by gry komputerowe pojawiały się na ekranach w dużych salach.

Warto jest też wspomnieć, że gracze na zawodach e-sportowych działają w drużynach. Przecież najważniejsza jest współpraca, bo nie ma uniwersalnego gracza na polu e-sportu - w drużynowym tytule, kluczem jest ścisła współpraca kilku osób, z których każda ma przydzielone inne zadanie. W ten sposób nowo utworzona drużyna może łatwo określić swoje mocne i słabe strony i na podstawie tych mocnych i słabych stron zawęzić poszukiwania pożądanych zawodników.

Czy można zarobić na e-sporcie?

Cóż, jest na to kilka sposobów, pierwszy to oczywiście zostanie elektronicznym sportowcem, a drugi to zostanie trenerem, terapeutą lub psychologiem dla konkretnego zespołu. Oczywiście istnieje wiele innych „łatwiejszych” sposobów zarabiania pieniędzy w e-sporcie. Jeśli kiedykolwiek grałeś z bukmacherem, większość potrzebnych Ci informacji już znasz, ponieważ zakłady e-sportowe nie różnią się od tych bardziej tradycyjnych. Chociaż, na przykład, jeśli tego nie zrobiłeś, lepiej jest otworzyć konto u kilku bukmacherów ze względu na wahania kursów.

Oczywiście Polscy bukmacherzy oferują dziś wiele opcji zakładów na e-sporty, ale należy uważać, aby nie przecenić swoich umiejętności. Co ciekawe, legalni bukmacherzy mają tendencję do oferowania wysokich kursów w najnowszych ligach e-sportowych i meczach zawodowych. Warto też wspomnieć, że rejestrując się możesz otrzymać ciekawy bonus startowy, ale przed skorzystaniem z niego warto zapoznać się z odpowiednim regulaminem, bo jeśli go nie przeczytasz, możesz nie być w stanie skorzystać z bonusu i nie wypłacić swoich pieniędzy.

Co zrobić, jeśli chcesz zostać e-sportowcem?

Cóż, odkąd e-sport stał się bardzo popularny, każdy chce zostać sławnym e-sportowcem i zarabiać miliony dolarów na zawodach. Jednak przedtem jest kilka rzeczy do powiedzenia sobie - pierwsza to łatwe dotarcie na szczyt - na początku, gdy sport dopiero się rozwijał, było łatwo, ale wraz ze wzrostem popularności okno kurczy się każdego dnia. Innym problemem jest twoja zdolność do poświęceń, ponieważ niestety, aby być najlepszym, musisz poświęcić wielu czołowych ,,elektroników” rzadko prowadzą normalne życie, ponieważ spędzają całą swoją energię na grę. Dlatego jeśli nie chcesz się poświęcić to zamiast próbować uczestniczyć w profesjonalnych ligach, lepiej po prostu albo obstawiaj zakłady, albo tylko oglądaj rozgrywki.

Jak znaleźć swoją drużynę e-sportową?

Otóż nie jest to łatwe, na początku musisz mieć odpowiednie umiejętności w danej grze. Warto jest się też udzielać na oficjalnych forach danej gry, ponieważ jest wtedy większa szansa, że zostaniesz tam zauważony. Kolejną kwestią jest oczywiście dołączenie do jak najlepszego klanu w klasyfikacji – im lepszy klan, tym lepiej. Naturalnie musisz zostać przyjęty ze względu na swoje umiejętności a nie znajomości – tylko topowi gracze mają szansę zostać zauważeni, oraz tylko najlepsi będą mieli zaoferowane miejsca w profesjonalnych drużynach e-sportowych.

Sport

Sport - najnowsze informacje