niedziela, 11 kwietnia 2021 16:58

Ekspert wyjaśnia, kiedy planować wakacje i co z majówką

Autor Mirosław Haładyj
Ekspert wyjaśnia, kiedy planować wakacje i co z majówką

Obecne restrykcje wykluczają swobodne podróżowanie co najmniej do 18 kwietnia.

Prof. Andrzej Fal, kierownik Kliniki Alergologii, Chorób Płuc i Chorób Wewnętrznych szpitala MSWiA w rozmowie z portalem medonet.pl wyjaśnił,  kiedy najlepiej planować tegoroczny urlop.

– Majówkę zamieniłbym raczej na wakacje w drugiej połowie września. Ale realnie patrząc, jeśli nie będzie 20 czy 30 tys. zakażeń, to może się tak zdarzyć, że coś w środku podpowie nam, że już jest dobrze i możemy sobie pozwolić na świętowanie długiego weekendu. I pewnie niekorzystny efekt takich zachowań będzie, chociaż na pewno jest to mniej niebezpieczne niż bagatelizowanie obostrzeń w okresie Wielkanocy, kiedy tłumnie siedzieliśmy razem przy stole, i to w trakcie wznoszącego ramienia trzeciej fali pandemii

– mówi dla portalu medonet.pl profesor Fal.

Kierownik Kliniki Alergologii, Chorób Płuc i Chorób Wewnętrznych szpitala MSWiA zwrócił uwagę na to, że majówkę prawdopodobnie spędzimy na zewnątrz, co powinno zminimalizować ryzyko zakażenia.

– Jeśli w czasie majówki będzie ciepło, to spędzimy ją na zewnątrz, co już zmniejsza niebezpieczeństwo.

Profesor zwrócił również uwagę na fakt, iż coraz więcej Polaków poddaje się szczepieniu przeciw koronawirusowiL

– Poza tym elementem, który coraz wyraźniej wpływa i będzie wpływał na spadek liczby nowych przypadków, są szczepienia na Covid-19. Ponad 2 mln Polaków przyjęło już dwie dawki, a 7 mln otrzymało dawkę pierwszą. To niewątpliwie ogranicza propagację wirusa. Z każdym miesiącem będzie tylko lepiej. Trzymajmy kciuki, żeby producenci faktycznie przysłali tyle szczepionek, ile zapowiedział pan.

Inf.: medonet.pl
Fot.: Photo by Marcin Jozwiak on Unsplash

Polska

Polska - najnowsze informacje