środa, 25 marca 2020 09:52

Episkopat: W środę portugalski kardynał zawierzy w Fatimie Polskę Maryi

Autor Mirosław Haładyj
Episkopat: W środę portugalski kardynał zawierzy w Fatimie Polskę Maryi

Abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, poinformował, że poprosił kardynała Manuela José Macário do Nascimento Clemente, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Portugalii, aby „włączył Kościół w Polsce w akt zawierzenia, którego ma dokonać w Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie dnia 25 marca 2020 roku”.

O godz. 18:30. (wg. polskiego czasu o 19:30) "bezprecedensowy akt" zawierzenia poprzedzi różaniec, odmówiony w języku portugalskim i hiszpańskim.

Arcybiskup zaapelował do księży, aby „mając na uwadze zdrowie i życie wszystkich Polaków”, uwzględnili decyzję organów państwowych o ograniczeniu ilości wiernych uczestniczących w mszach świętych w kontekście nadchodzących celebracji, w tym liturgii Wielkiego Tygodnia.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zapewnił, że w „tym bardzo trudnym czasie ogarniam wszystkich moją modlitwą, zwłaszcza osoby starsze, chore i samotne”. Arcybiskup jednocześnie zachęcił „do solidarnego podejmowana uczynków miłosiernych wobec osób potrzebujących”.

Untitled map
Infogram
koronawirus najnowsze informacje

Inf.: Konferencja Episkopatu Polski

Polska - najnowsze informacje