poniedziałek, 22 maja 2023 14:00

Finał poszukiwań zaginionej kobiety. "Na jednym z domów zauważono postać"

Autor Katarzyna Jamróz
Finał poszukiwań zaginionej kobiety. "Na jednym z domów zauważono postać"

W niedzielę (21 maja) w Zakopanem na osiedlu Olcza prowadzone były szeroko zakrojone działania poszukiwawcze 67-letniej kobiety, która wyszła z domu i zaginęła. W poszukiwania zaangażowanych było kilkadziesiąt osób.

Wczoraj wieczorem tatrzańską policję zaalarmowali bliscy 67-latki, która wcześnie rano wyszła z domu znajdującego się na osiedlu Olcza w Zakopanem i udała się w nieznanym kierunku. Kobieta zostawiła w domu telefon komórkowy i rzeczy osobiste.

– Zaniepokojona całodzienną nieobecnością rodzina wieczorem zgłosiła zaginięcie kobiety. Niezwłocznie do działań zaangażowano funkcjonariuszy Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczych Straży Pożarnych, ratowników TOPR, wolontariuszy grup poszukiwawczych i ochotników. Przeczesywano również za pomocą dronów i kamer termowizyjnych pobliski teren. Policjanci przeglądając zapis monitoringu na jednym z domów zauważyli postać kobiety odpowiadającą rysopisowi zaginionej. Chwilę później na strychu jednego z domów zaginioną kobietę odnaleziono. Została przekazana pod opiekę bliskim

– relacjonuje asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik prasowy KPP w Zakopanem.

Poszukiwania zaginionej 67-latki zakończono po północy.

Inf. KPP Zakopane

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka