wtorek, 20 czerwca 2023 07:23

Finał poszukiwań zaginionych krów. "Do działań przystąpił weterynarz"

Autor Katarzyna Jamróz
Finał poszukiwań zaginionych krów. "Do działań przystąpił weterynarz"

W poniedziałkowy wieczór (19 czerwca) Stowarzyszenie "Błysk" za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowało o tym, że na pograniczu województwa małopolskiego i świętokrzyskiego odnaleziono zaginione krowy.

Kilka dni temu, w miejscowości Wrocimowice (powiat proszowicki, gmina Radziemice) z jednego z gospodarstw uciekły cztery, brązowe krowy. W ich poszukiwaniach brały udział służby (straż pożarna i policja) oraz osoby prywatne. Do poszukiwań bydła użyto kilku dronów.

Jak się okazało, krowy przebywały na pograniczy województwa małopolskiego i świętokrzyskiego. – Na miejsce poszukiwań udał się dron naszego Stowarzyszenia. Po 20 minutach poszukiwań krowy zostały odnalezione. Następnie do działań przystąpił weterynarz, który uśpił krowy. Po strzale ze środkiem usypiającym krowy rozproszyły się, dlatego ponowie dron został wykorzystany do monitorowania sytuacji z powietrza – informuje Stowarzyszenie "Błysk" za pośrednictwem Facebooka.

Kilkugodzinna akcja została zakończona sukcesem, a zaginione krowy szczęśliwie wróciły do swojego właściciela.

Dron Stowarzyszenia BŁYSK znalazł cztery krowy zaginione we Wrocimowicach (Powiat Proszowicki) W miejscowości...

Opublikowany przez Stowarzyszenie „Błysk” Poniedziałek, 19 czerwca 2023

Źródło: Stowarzyszenie "Błysk"
Fot. Ilustracyjne/Unsplash/Screen Stowarzyszenie "Błysk"

Czytaj również:

“Mogą być agresywne”. Do ich poszukiwań użyto kilku dronów
Do niecodziennej sytuacji doszło w czwartek w miejscowości Wrocimowice. Jak informuje Gmina Radziemice, z terenu gospodarstwa uciekły cztery krowy.

Proszowice - najnowsze informacje

Rozrywka