poniedziałek, 19 czerwca 2023 12:12

"Mogą być agresywne". Do ich poszukiwań użyto kilku dronów

Autor Katarzyna Jamróz
"Mogą być agresywne". Do ich poszukiwań użyto kilku dronów

Do niecodziennej sytuacji doszło w czwartek (15 czerwca) w miejscowości Wrocimowice, znajdującej się w powiecie proszowickim. Jak informuje Gmina Radziemice, z terenu gospodarstwa uciekły cztery krowy i ślad po nich zaginął.

Do ucieczki bydła doszło w czwartek (15 czerwca) około godziny 18:00. Zwierzęta najprawdopodobniej się czegoś przestraszyły. Według informacji zamieszczonej na jednej z grup na Facebooku, w akcję poszukiwawczą zaangażowane były służby (straż pożarna i policja) oraz osoby prywatne. Do poszukiwań bydła użyto kilku dronów.

Krowy są brązowe, mają po 1.5 roku, ich waga wynosi po około 450 kg. Gmina Radziemice apeluje, by nie zbliżać się do zwierząt. – Mogą być agresywne. Prosimy o zachowanie ostrożności. Zwierzęta mogą przemieszczać się po drogach i stanowić zagrożenie dla samochodów – informuje gmina na swoim profilu na Facebooku.

Fot. Ilustracyjne/Unsplash/Screen Patrol998-Małopolska

Czytaj również:

Finał poszukiwań zaginionych krów. “Do działań przystąpił weterynarz”
W poniedziałkowy wieczór (19 czerwca) Stowarzyszenie “Błysk” za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowało o tym, że na pograniczu województwa

Proszowice - najnowsze informacje

Rozrywka