środa, 30 czerwca 2021 09:59

[Foto] Tak Brzesko powitało wakacje! Było naprawdę kolorowo

Autor Mirosław Haładyj
[Foto] Tak Brzesko powitało wakacje! Było naprawdę kolorowo

W niedzielę (27 czerwca) na obiektach okalających krytą pływalnię w Brzesku odbył się wielki Piknik Rodzinny „Witajcie Wakacje”, w którym uczestniczyły dzieci, młodzież, a także dorośli mieszkańcy gminy Brzesko. Organizatorami wydarzenia były Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Gmina Brzesko, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Powiatowa Policji oraz Miejski Ośrodek Kultury.

Bogaty program pikniku był niezwykle atrakcyjny. Sporym zainteresowaniem cieszyły się mobilne planetarium oraz rowerowe miasteczko, a także oblegany przez cały czas dmuchany plac zabaw pełen zjeżdżalni i trampolin. Zwolennicy bardziej ekstremalnych przygód mogli sprawdzić się korzystając z euro bungee. Można było też z bliska obejrzeć wyposażenie i sprzęt używany na co dzień przez funkcjonariuszy służb mundurowych – w piknikowym parku maszyn stanęły radiowozy, policyjne motocykle oraz strażackie samochody. Konkursy i zabawy dla dzieci prowadzili pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury. Były też pokazy taneczne prezentowane przez mające już swoją renomę Kramer Dance Studio, Akademię Ruchu Libra oraz Szkołę Tańca Thomas Dance. Profesjonalnej choreografii nie zabrakło też podczas pokazu dziecięcej mody w wykonaniu wychowanków Publicznego Przedszkola nr 4. Radośnie i kolorowo było przez cały czas trwania pikniku. Z barwnymi kostiumami tancerzy, kilkuletnich modelek i modeli efektownie skomponowała się zapierająca dech w piersiach półgodzinna eksplozja kolorów, które pokryły niemal wszystkich uczestników imprezy.

Mimo wakacyjnej atmosfery znalazł się również czas na naukę, za sprawą warsztatów języka angielskiego przygotowanych przez specjalistów ze szkoły Helen Doron. Piknikowi towarzyszyły też dwie bardzo ważne akcje – nadzorowana przez fundację DKMS rejestracja potencjalnych dawców szpiku oraz prowadzona przez Stowarzyszenie „Nasze dzieci” zbiórka pieniędzy na pomoc dla chorej Oliwki Dzień.

Organizatorzy serdecznie dziękują uczestnikom za liczny udział w wydarzeniu i wspaniałą, wspólną zabawę. Wyrazy wdzięczności składają też sponsorom, dzięki którym sprawnie i z rozmachem zrealizowane zostały wszystkie punkty programu pikniku.

Inf. i foto: UM Brzesko

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje