wtorek, 24 listopada 2020 14:44

Fundusze europejskie dla Małopolski pod znakiem zapytania. Posłowie KO o skutkach weta dla unijnego budżetu

Autor Marzena Gitler
Fundusze europejskie dla Małopolski pod znakiem zapytania. Posłowie KO o skutkach weta dla unijnego budżetu

"Będziemy robić wszystko, aby rząd Polski nie zawetował budżetu, bo ucierpią na tym przede wszystkim przedsiebiorcy" - powiedział Jerzy Meysztowicz. W konferencji poświęconej skutkom polskiego weta dla unijnego budżetu wzięli udział posłowie Koalicji Obywatelskiej.

Posłowie Koalicji Obywatelskiej zorganizowali wczoraj briefing prasowy pod Krakowskim Szpitalem Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Krakowie. Poświęcony był skutkom polskiego weta wobec budżetu unijnego. Z dziennikarzami spotkali się posłowie Aleksander Miszalski, Marek Sowa i Rafał Sonik oraz były poseł Nowoczesnej Jerzy Meysztowicz.

Miejsce konferencji wybrano nieprzypadkowo, bo szpital jest jedną z placówek, które dzięki funduszom unijnym bardzo dużo zyskały.

-Dziś pytanie jest takie: co po 2020 roku?- mówił Marek Sowa. - Jak będzie skutkować decyzja, która chce podjąć PIS: weto dla budżetu, weto dla planu odbudowy pocovidowej. Posłowie przypomnieli najważniejsze inwestycje, które powstały i są zaplanowane z udziałem środków unijnych w Małopolsce.

zobacz też:

Kraków. Kontrola poselska w sanepidzie. Co z brakiem wypłat za nadgodziny dla paracowników?
Wczoraj posłowie Koalicji Obywatelskiej Marek Sowa i Aleksander Miszalski przeprowadzili kontrolę w WSSE w Krakowie. Kontrola była m.in reakcją na opublikowany przez nas artykuł dotyczący nieprawidłowości w krakowskim sanepidzie.
Jednak pojeździmy na nartach? Może nie wszyscy, ale jest szansa. Dla kogo?
Jeszcze dwa dni temu oczywiste dla wicepremiera Gowina było to, że stoki narciarskie i wyciągi pozostaną w okresie świąt i ferii zamknięte. – Skoro branże turystyczna i hotelarska są zamknięte, to wydaje się oczywiste, że będzie to też dotyczyć wyciągów narciarskich – mówił w sobotę wicepremier. D…
“Drastyczne obostrzenia odbierają na szansę na jakkakolwiek pracę.” Polska Rada Turystyki pisze do wicepremiera Gowina
“Kolejne obostrzenia, które drastycznie uderzają w reprezentowane przez nas branże, odbierając szansę na jakąkolwiek pracę w pierwszym kwartale 2021 r.” - piszą zrozpaczeni przedsiębiorcy zrzeszeni w Polskiej Radzie Turystyki.
Kraków

Kraków - najnowsze informacje