piątek, 31 stycznia 2020 16:08

Gdów. Zwrot w sprawie kompostowni. Jest nowy inwestor

Autor Marzena Gitler
Gdów. Zwrot w sprawie kompostowni. Jest nowy inwestor

Sprawę uważam za zakończoną - powiedział na sesji wójt Gdowa, Zbigniew Wojas. Inwestor się wycofuje. Czy faktycznie sprawa budowy kompostowni w Cichawie upadła i mieszkacy mogą spać spokojnie?

Sprawa kompostowni w Cichawie powróciła na sesji Rady Gminy w Gdowie, które odbyła się 30 stycznia. Zbigniew Wojas, w punkcie poświęconym sprawozdaniu z działaności wójta, zapowiedział, że wywiąże się ze wszystkich obietnic złożonych mieszkańcom.

Odczytał też list od prezesa KOP-ECO, firmy, która planowała wybudować kompostownię w Cichawie. Przedstawił też oczekiwaną przez mieszkańców informację, że inwestor chce się wycofać i odsprzedać działkę w Cichawie innej miejscowej firmie.

Nie obeszło się też bez pytań, które zadali wójtowi radni, mieszkańcy i przedstawiciele komitetu protestacyjnego przeciwko budowie kompostowni w Cichawie, którzy przyszli na sesję z konkternymi oczekiwaniami.

Marzena Gitler, wideo: Mateusz Łysik

zobacz też:

Gdów. Protestują przeciwko kompostowni w Cichawie i oczekują działań od Gminy
W Gminie Gdów trwają protesty mieszkańców przeciwko zaplanowanej w Cichawie budowie kompostowni. Czego oczekuje komitet ptotestacyjny, skupiający ponad 2000 osób, do władz gminy? Wczoraj w Gdowie odbyła się sesja rady gminy. Wzięli w niej udział przedstawiciele komitetu protestacyjnego, który zawią…
Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje