czwartek, 22 lipca 2021 13:12

Gdów. Koniec ze śmieciami na Zarabiu? Sprawców nagrają kamery

Autor Marzena Gitler
Gdów. Koniec ze śmieciami na Zarabiu? Sprawców nagrają kamery

Gmina Gdów rozbudowała system monitoringu na Zarabiu. Chce namierzać osoby, które nielegalnie pozostawiają tam odpady. Apeluje też do mieszkańców o czujność i zgłaszanie numerów samochodów, którymi podrzucane są śmieci.

Okolice rzeki Raby na terenie gminy Gdów, gdzie łatwo dojechać samochodem, są często miejscem, gdzie przejezdni „podrzucają” worki ze śmieciami i inne odpady (m.in. poremontowe czy wielkogabarytowe, opony itp.). Teraz łatwiej będzie ustalić, kto powinien odpowiedzieć za zaśmiecanie zieleni.

Gmina Gdów rozbudowała system monitoringu, tak, aby kamery swoim zasięgiem objęły m.in. wjazd na ścieżkę pieszo-rowerową (obok restauracji Babie Lato) na Zarabiu. - Dzięki temu, w tym miejscu, wyeliminowany został problem zaśmiecania - informuje Gmina.

- Niestety nie ma możliwości zainstalowania systemu monitoringu wzdłuż całej Raby, dlatego apelujemy do mieszkańców o zwracanie uwagi na samochody (szczególnie dostawcze) podejrzanie poruszające się na bocznych drogach w tej okolicy. Przypadki wyrzucania odpadów prosimy zgłaszać do Urzędu Gminu lub bezpośrednio na Komisariat Policji - apelują władze.

Warto dodać, że koszty likwidacji dzikich wysypisk śmieci na terenie gminy pokrywane są z budżetu gminy czyli faktycznie płacą za to wszyscy mieszkańcy. Dlatego w interesie wszystkich jest, aby problem śmieci pozostawionych w lasach czy zaroślach został wyeliminowany.

fot. UG Gdów

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje