wtorek, 25 stycznia 2022 12:53

Gdzie na wyprzedaże w Krakowie? Sprawdź, które sklepy mają najlepsze przeceny

Autor Tomasz Stępień
Gdzie na wyprzedaże w Krakowie? Sprawdź, które sklepy mają najlepsze przeceny

Wyprzedaże w pełni, co oznacza,  że krakowianie mogą już szukać okazji w wielu centrach handlowych.  Atrakcyjne rabaty i dedykowane oferty podczas zakupów można znaleźć  m.in. w sklepach z ubraniami czy dekoracjami do mieszkania. Gdzie  upolujemy największe obniżki?

Sezonowe wyprzedaże to najgorętszy okres  w ciągu roku, i to zarówno dla handlowców, jak i samych kupujących.  Powód? Korzystne oferty i rekordowe rabaty, których można spodziewać się  w znacznej części sklepów.

Tegoroczne wyprzedaże, tak lubiane przez konsumentów, czeka jednak sporo zmian. W  tym roku sezon zimowy nieco różni się od tych sprzed pandemii. Po  pierwsze, okres wyprzedaży będzie nieco krótszy niż zazwyczaj. W wielu  sklepach obniżki zamiast ponad miesiąc potrwają tydzień lub dwa, ale  będą przy tym intensywniejsze. Po drugie, formuła będzie bardziej  zróżnicowana, np. oprócz rosnących rabatów pojawią się także inne  modele, np. akcje boundle, gdzie przy zakupie jednego produktu, drugi i  każdy kolejny możemy kupić taniej – mówi Anna Brzozowska, przedstawicielka Centrum Handlowego Nowe Czyżyny w Krakowie.

Można także zauważyć, że zmienia się  sposób robienia zakupów i podejście samych konsumentów. Zamiast wypraw  do sklepów, które kończyły się wielogodzinnym shoppingiem czy długimi  kolejkami przed kasami, dziś króluje model szybkich zakupów nastawionych  na odwiedzenie konkretnych, ulubionych lokali.

Znaczna część kupujących decyduje się  także na formułę click&collect, dzięki której upatrzone wcześniej  produkty mogą zamówić online, a następnie odebrać w sklepie  stacjonarnym.

Takie rozwiązania to oszczędność  czasu i znaczna wygoda dla klientów. Kluczowym kryterium podczas zakupów  jest także cena, dlatego jeszcze przed wybraniem się do sklepu wielu  kupujących sprawdza dostępne rabaty w gazetkach promocyjnych, na  stronach internetowych, kanałach społecznościowych oraz aplikacjach  konkretnych marek, a także centrów handlowych – dodaje.

W tych sklepach już trwają wyprzedaże!

W Krakowie rabaty znajdziemy już w m.in.  sklepach odzieżowych, obuwniczych, z wyposażeniem wnętrz, biżuterią czy  kosmetykami. Jednym z miejsc, gdzie nie zabraknie okazji, jest Centrum  Handlowe Nowe Czyżyny przy ul. Medweckiego 2.

Największe obniżki cen do nawet 80% na  oprawki oferuje tam optyk Vision Express, z kolei -70% na wybrany  asortyment znajdziemy w hipermarkecie Carrefour, sklepach Orsay,  Greenpoint, home&you, Jysk, Inglot oraz Queen.

O 40-60% proc. ceny spadły w sklepach  Big Star, Quiosque, perfumerii Douglas, Yves Rocher, Diverse, Pierre  Cardin, Verbrasi, Kodano Optyk, Apart, Jubiler Sezam oraz księgarni  Świat Książki.

Specjalne oferty dla klientów  przygotowały także marki RTV Euro AGD, Orange, Czas na Herbatę,  Mydlarnia u Franciszka oraz restauracje Domino’s Pizza i kawiarnia  Nakielny. Szczegóły promocji i wszystkie marki objęte wyprzedażami  dostępne są na stronie internetowej krakowskiego centrum handlowego. – Każda  z marek ma nieco inny model promocji przygotowanych dla klientów, a  także czas obowiązywania wyprzedaży. Cześć z nich trwa do połowy  stycznia, końca tego miesiąca lub też do odwołania. Dlatego jeśli zależy  nam na upatrzonych wcześniej produktach, warto się spieszyć, póki  zniżki w sklepach jeszcze są dostępne – informuje Anna Brzozowska.

krak.news - najnowsze informacje