czwartek, 30 czerwca 2022 10:00

GIS wycofuje ze sprzedaży batony znanej marki. Mogą wywołać objawy alergii

Autor Katarzyna Jamróz
GIS wycofuje ze sprzedaży batony znanej marki. Mogą wywołać objawy alergii

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że ze względu na zawartość składnika niezadeklarowanego na opakowaniu, wycofuje ze sprzedaży batony proteinowe znanej marki.

GIS został poinformowany, że firma Herbalife Nutrition rozpoczęła wycofywanie ze sprzedaży określonej poniżej partii batonów proteinowych o smaku waniliowo-migdałowym, ponieważ niewielka ilość batonów o smaku cytrynowym została nieprawidłowo zapakowana jako batony o smaku waniliowo-migdałowym.

Batony o smaku cytrynowym zawierają w składzie jaja (składnik alergenny), które z kolei nie są wymienione na etykiecie batonów o smaku waniliowo-migdałowym.

W wyniku tej pomyłki występuje ryzyko spożycia produktu przez osoby uczulone na jaja, co może wywołać u nich wystąpienie reakcji alergicznej.

Szczegóły dotyczące produktu:

Nazwa produktu: Herbalife baton proteinowy o smaku waniliowo-migdałowym

Numer partii: G221666A

Data minimalnej trwałości: 23/09/2022

Dystrybutor: Herbalife International Luxembourg S.à R.L., 16 Avenue de la Gare L-1610 Luxembourg

Przedstawicielstwo w Polsce: HERBALIFE POLSKA SP. Z O.O., Eurocentrum Office Complex, Al. Jerozolimskie 134, Budynek Gamma, Piętro 10, 02-305 Warszawa

Producent: Gustav Berning GmbH & Co. KG, Alte Heerstrasse 1, 49124 Georgsmarienhutte, Niemcy

Herbalife Nutrition rozpoczęła wycofanie kwestionowanego produktu i poinformowała swoich odbiorców. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania prowadzony przez podmiot.

Źródło: GIS
Fot. Ilustracyjne/Pixabay

Zdrowie – zagrożenia i choroby - najnowsze informacje