wtorek, 02 lipiec 2019 15:38

Budzów. Śmiertelny wypadek na budowie. Wszyscy pracownicy byli pijani

Napisała

W poniedziałek rano na terenie budowy prywatnej posesji w Budzowie doszło do tragicznego wypadku. Śmierć na miejscu poniósł 68-letni mężczyzna, przygnieciony łyżką koparki. Wszyscy mężczyźni, biorący udział w zdarzeniu byli pijani.

W dniu 29 czerwca w Budzowie na osiedlu Judaszówka, w trakcie wykonywania prac ziemnych 68-letni mężczyzna został dociśnięty przez łyżkę koparki do koła stojącej obok drugiej koparki. Mężczyzna zmarł z powodu rozległych obrażeń ciała. Operatorem koparki był 30-letni mieszkaniec powiatu suskiego. 

W zdarzeniu brało udział 4 mężczyzn. Wszyscy byli pod działaniem alkoholu. 

Czynności wykonywane na miejscu przez Policję były nadzorowane przez prokurator Stanisławę Stanek z Prokuratury Rejonowej w Suchej Beskidzkiej. Sprawcy zdarzenia został przedstawiony zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci, za co grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Wobec sprawcy zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 15 tys. zł.

Info: KPP Sucha Beskidzka

Joanna Frydrych

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.