wtorek, 28 maj 2019 08:00

Są dodatkowe autobusy w gminie Trzebinia. Dokąd dojeżdżają?

Napisał
fot. UM Trzebinia fot. UM Trzebinia

Na razie nowe połączenia wprowadzono na okres próbny. Trzeba sprawdzić, czy ktoś nimi jeździ.

W gminie Trzebinia wprowadzono zmiany w rozkładzie jazdy autobusów komunikacji miejskiej. Według samorządu, najbardziej zyskają na tym pasażerowie z Płok.

– O więcej połączeń, szczególnie w godzinach wieczornych, apelowali mieszkańcy Płok, argumentując, że mają problem z dojazdem – informuje Urząd Miejski w Trzebini.

Na wniosek burmistrza Trzebini Związek Komunalny Komunikacja Międzygminna w Chrzanowie wprowadził korektę rozkładów jazdy.

Nowe rozkłady (na razie na okres próbny) obowiązują od soboty 25 maja.

– Jeśli zainteresowanie połączeniami będzie, zostaną. Jeśli okaże się jednak, że mało kto jeździ autobusami, konieczna będzie ponowna korekta rozkładu jazdy – podaje trzebiński magistrat.

 

Jakie zmiany w rozkładach jazdy obowiązują?

– Na inii 9 w dni robocze szkolne oraz robocze wolne od nauki szkolnej kurs 23:01 wyjeżdżający z Czyżówka Pętla przedłużono o Płoki, Myślachowice. Następnie jedzie on przez Piaski i powraca na swoją pierwotną trasę przejazdu od Elektrowni Siersza.

– Na linii 42 w soboty przedłużono kurs o sołectwo Płoki, który dotychczas kończył się na Trzebinia Mały Rynek o godzinie 11:51.

– Dodatkowo wprowadzono drobne korekty dotyczące dojazdów do VALEO.

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.