wtorek, 17 wrzesień 2019 21:58

Biecz: Na stację zajedzie pociąg retro. To będzie podróż w czasie

Napisał
fot. UM Biecz fot. UM Biecz

Za kilka dni w Bieczu (powiat gorlicki) pojawi się pociąg retro.

116 km – tyle pokonają pasażerowie linii kolejowych nr 96 i 108. Pociąg retro przejedzie historycznymi fragmentami Galicyjskiej Kolei Transwersalnej.

Na trasie pociągu retro, który wyruszy w niedzielę 22 września rano z Nowego Sącza, a do Biecza (powiat gorlicki) zawita w samo południe, znajdzie się szczególnie malowniczy odcinek Kamionka Wielka – Grybów, który z uwagi na niespotykane ułożenie torów w trudnym górskim terenie, nazywany jest „polskim semmeringiem”.

Po przyjeździe do Biecza podróżni przez cztery godziny będą mogli zwiedzać miasto. W planach jest wieża ratuszowa, Muzeum Dom z basztą, Kolegiata Bożego Ciała i spotkanie z katem.

– W ramach wydarzenia będzie również możliwość skorzystania z przejazdu na trasie Biecz – Gorlice – Biecz – informuje Urząd Miejski w Bieczu.

Ramowy rozkład jazdy pociągu retro:
9:00 – odjazd ze stacji Nowy Sącz
12:00 – przyjazd do stacji Biecz
12:00-16:00 – zwiedzanie Biecza, w tym samym czasie skład pociągu wykona dodatkowy, ogólnodostępny kurs Biecz – Gorlice – Biecz
16:15 – odjazd ze stacji w Bieczu w drogę powrotną
18:30 – przyjazd do Nowego Sącza

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.