piątek, 20 wrzesień 2019 18:24

Gorlice: Powstaje OSA. Co to takiego?

Napisał
fot. UM Gorlice fot. UM Gorlice

W Gorlicach przy ul. Stefana Batorego ruszyła budowa nowego obiektu, zwanego w skrócie OSA. Dla kogo powstaje?

Otwarta Strefa Aktywności (OSA) w Gorlicach będzie się składać z siłowni plenerowej oraz tzw. strefy relaksu. W pobliżu jest boisko, plac zabaw, a w przyszłości będzie również ścieżka pieszo-rowerowa.

– W ramach zadania zamontowanych zostanie sześć urządzeń siłowni plenerowej: koła tai chi, prasa nożna + wyciskanie siedząc (zestaw), orbitrek + podciąg nóg (zestaw), twister, wyciąg górny, wahadło oraz tzw. strefa relaksu: dwa urządzenia do gier edukacyjnych (stolik do szachów / warcabów). W obrębie OSA znajdą się także: cztery ławki montowane do podłoża, stojak na rowery, kosze na śmieci, tablica z regulaminem. Całość uzupełnią nasadzenia krzewów iglastych – wylicza Urząd Miasta Gorlice.

Wartość projektu to 56 836 zł, z czego 25 000 zł Miasto Gorlice pozyskało z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Otwarta Strefa Aktywności w Gorlicach będzie miejscem, z którego korzystać będzie mógł każdy, niezależnie od wieku czy stopnia sprawności fizycznej.

– Celem programu OSA jest budowa ogólnodostępnych, bezpłatnych stref sportowo-rekreacyjnych, które mają szansę stać się miejscem pierwszej aktywności fizycznej dla dzieci, dorosłych oraz osób starszych, które podniosą w sposób znaczący estetykę przestrzeni publicznej i poprawią jakość życia mieszkańców danego obszaru – wyjaśnia Urząd Miejski w Gorlicach.

Anna Piątkowska-Borek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.